۱۳۹۸ چهارشنبه ۵ تير
اخبار
سایت
Page Title جشنواره کودکان شاد

جشنواره کودکان شاد

کودکان شاد تعالی، برنامه ای آموزشی- تفریحی است در قالب یک اردوی تابستانی، که از زمان تاسیس موسسه در سال 86 تا کنون، در برگزار می شود. این برنامه به منظور ایجاد فضایی شاد و پر انرژی است که شرکت کنندگان در آن به تجربیات متفاوتی دست پیدا می کنند.

تجربه متفاوت در زندگی از دیدگاه تعالی، گذشتن از ترس ها و باورهای محدود کننده ای است که امکان رشد و پویایی را از انسان گرفته است.  شناخت و مواجهه با این موانع که برخی فقط ذهنی هستند و نه عینی و بیرونی، می تواند  باعث بروز توانایی ها و پتانسیل هایی شود که عرصه جدیدی از امکانات و موفقیت ها را پیش روی فرد بگذارد.

به طور مثال؛ گذشتن از باور محدودیت زمان  (من وقت ندارم!)، کمبود امکانات، ناتوانی، عدم اراده (من نمی توانم!)، سستی و تنبلی، ضعف هایی مانند؛ خجالت و کم رویی، خود کم بینی در عرصه های اجتماعی، نبود عزت نفس در ارتباط های جمعی، عدم کنترل خشم و مدیریت احساسات و در نتیجه آن عدم ارتباط موثر در زمینه های مختلف از جمله تحصیل، رابطه با خانواده و دوستان و...

انتقال موثر این مفاهیم برای کسانی بهتر میسر می شود که تجربه آن را داشته باشند. بنابراین همه ساله، دو ماه قبل از اجرای اردو، گروه اجرا کننده برنامه، تحت آموزش هایی قرار می گیرند تا با تجربه خواستن توانستن است، ابتدا این آموزه ها را روی خود تمرین کنند.

 

انجام امور اجرایی در قالب کار تیمی برای افراد ستاد یک کارگاه آموزشی و توانمند سازی محسوب می گردد. افراد در این راستا با مفاهیمی همچون مسئولیت پذیری،کارگروهی، تعهد به خلق نتیجه، خلاقیت، برنامه ریزی و مدیریت نیروی انسانی، به صورت عملی آشنا می گردند و طی بازه زمانی دو ماهه توانایی های خود را گسترش می دهند و با موانع بسیاری در خلق برنامه ها مواجه می گردند .

 

 با گذر از این تجربه اعضاء در ستاد اجرایی به این باور می رسند که با توانایی های فردی و با نیروی اراده و خواستن، میتوان از هر مانعی گذشت و نتایج مورد نظر را خلق کرد.

 

 

این تجربه چگونه حاصل می گردد

 

برنامه اردوی آموزشی تفریحی کودکان شاد، به صورت کارگاه های آموزشی و برنامه های سرگرم کننده، تداعی کننده سفری است هدفمند. در این برنامه هر سال از اساتید و گروه های مختلف دعوت به همکاری می گردد و در بطن آموزش های داده شده، مفاهیم زندگی به صورت کاربردی اجرا می شود. در ابتدا کودکان در گروه های سنی مشخص شده قرار می گیرند و هر گروه با یک  مربی در طی این  روزها در کلاس ها شرکت می کنند. نقش مربی در این اردو ترغیب و اموزش مفاهیم مسئولیت پذیری، اهمیت و حس مالکیت در گروه، مشارکت در امور اجرایی برنامه ها، پیگیری افراد تیم در برنامه های جمعی و آموزش مفاهیم زندگی در حین آموزه های کارگاهی است.  مربیان از زمان آغاز روز تا شب هنگام همراه افراد تیم خود هستند.

 

برنامه های آموزشی در این اردوی سه روزه برای گروه های سنی مختلف به نحوی برنامه ریزی شده تا بهترین بازده را با توجه به کاربرد آنها در زندگی را داشته باشند.

 

 

همزمان با اجراء کارگاه کودکان، برای مادران نیز برنامه های آموزشی اجر می گردد. این برنامه ها شامل کلاس های مفاهیم زندگی می باشد.

 خانه | درباره ما | تماس با ما

تلفن: 22230870

مدیریت: info@taaly.ir , روابط عمومی: contact@taaly.ir , بخش فنی: support@taaly.ir

موسسه مردم نهاد تعالی @ 2014 | اطلاعات محفوظ می باشد