۱۳۹۷ سه شنبه ۳۰ بهمن
اخبار
سایت
Page Title جزییات خبر
عنوان بازدید از باغ پرندگان
توضیحات کوتاه بازدید از باغ پرندگان
مرجع بازدید از باغ پرندگان
تعداد بازدید 2168
تاریخ ۱۳۹۳ سه شنبه ۱۹ اسفند
جزییات کامل

موسسه مردم نهاد تعالی برگزار کرد

اردوی یکروزه بازدید از باغ پرندگان تهران

بار دیگر جوانان موسسه تعالی با قصد عشق و خدمت خاطره ای ماندگار را بر قلب کودکان این سرزمین حک کردند. شاید این بار قرار بود پرندگان این باغ آرام، پرواز را از دل این جوانان آماده به خدمت بیاموزند.

جوانان تعالي بر اين باورند كه هر سنی نیازمندی های آموزشی خود را دارد و هر فردی در راستای توسعه فردی خود نیازمند آموزش است . آموزش مفاهيم و مهارت هاي زندگي از سرفصل اصلي موضوعات آموزشي تعالي است و در واقع هدف از این فعالیت ها تغذیه جان آدمهاست.

در اين راستا موسسه مردم نهاد تعالی پنجشنبه هفته گذشته اردوی یکروزه بازدید از باغ پرندگان را برای دانش آموزان تحت پوشش خود برگزار کرد. این برنامه به عنوان چهارمين برنامه در ادامه سلسله برنامه های بازدیدی تعالي، به باغ پرندگان تهران که یکی از اماکن دیدنی و خوش آب و هوای تهران است اختصاص یافت.

در این برنامه در کنار آشنایی دانش آموزان با انواع گونه های پرندگان، سعی بر این بود که از آموزشهای بازی گونه ای با الهام از تمثیل های پرندگان که در گنجینه فرهنگی و ادبی ایران موجود است، برای انتقال مفاهیم زندگی و ارزش های انسانی، فردی و اجتماعی استفاده شود .

در موسسه تعالي هدف ويژه اينگونه برنامه هاي محيط شناسي (شامل طبيعت يا محيط هاي شهري) كمك به پرورش شناختي دانش آموزان است. اين بازديدها با برنامه هاي محتوايي سازمان يافته همراه است تا با استفاده از توانايي هاي ديداري- لامسه- شنوايي- بويايي، يادگيري افراد همه جانبه باشد و از آنجا كه مشاهده به تنهايي موجب رشد نمي شود پرسش و پاسخ ها و بازي هاي جهت دار در اين برنامه ها كمك مي كنند تا مفاهيم مورد نظر بهتر منتقل شوند.

 اجرای نقالی داستان سیمرغ منطق الطیر عطار یکی از برنامه های این بازدید بود. همچنین با الهام از جنبه های نمادین پرندگان خصایص و ویژگی های ارزشمند انسانی براي دانش آموزان نام برده شد. هدف اصلی از این برنامه های محتوایی آشنا شدن با ارزش هایی که هر فرد ممکن است در درون خود داشته باشه و دعوت به کشف آنها در خود و تمرين فعاليت و بازي گروهی بود.

این اردو که از ساعت 30: 9 روز پنجشنبه با ورود  دانش آموزان تحت پوشش موسسه تعالی به باغ پرندگان شروع شده بود بعد از اجرای بخش های مختلف در ساعت 14:30 به پایان رسید.

يادداشت ها
New Post ...
نام
  
ایمیل
  
یادداشت


خانه | درباره ما | تماس با ما

تلفن: 22230870

مدیریت: info@taaly.ir , روابط عمومی: contact@taaly.ir , بخش فنی: support@taaly.ir

موسسه مردم نهاد تعالی @ 2014 | اطلاعات محفوظ می باشد