جشنواره خوراکی ها:

جشنواره فرهنگی سلامتی خوراکی ها به همت جوانان موسسه مردم نهاد تعالی، در تاریخ 28 لغایت 30 آذر ماه 86  برگزار گردید.

این جشنواره در مجموعه فرهنگی پژوهشی سپید وابسته به دانشگاه شهید بهشتی، برگزار شد .  اولین جشنواره خوراکی های تعالی با گردهمایی برخی از رستوران ها،  شرکت های مرتبط با محصولات غذایی،  کافی شاپ ها، نشریات و همچنین نمایشی از توانمندی اقشار مختلف زنان ایرانی در طبخ غذا شکل گرفت.

در این جشنواره غذا های چینی، لبنانی، ایتالیایی و... به مخاطبین ارائه شد. در بخش سلامت نیز علاوه بر برگزاری کارگاه تغذیه سالم ، به طب سنتی و جایگاه عسل در سلامت بدن پرداخته شد، که غرفه های عسل درمانی و مجله درمان گر را می توان از شاخص ترین فعالان در این بخش نام برد. از اهداف جشنواره خوراکی ها می توان به ایجاد فضای شاد و پویا برای اقشار مختلف جامعه، توانمند سازی جوانان و بانوان  اشاره کرد.

از برنامه های جنبی این جشنواره غرفه­هایی از آثار دستی جوانان تعالی و همچنین برگزاری مراسم شب یلدا با حضور دانشجویان، اساتید و هنرمندان بود.  در این مراسم که به مناسبت عید قربان و شب یلدا انجام پذیرفت به اجرای قطعاتی از موسیقی سنتی، شعر خوانی، شرح و توضیح  شب یلداو اجرای مسابقه با جایزه ویژه از رستوران ایتالیایی پرداخته شد و شبی به یادماندنی برای تمامی حاضرین خلق شد. جشنواره فرهنگی سلامتی خوراکی های تعالی باحدود 2500 نفر مخاطب ، پس از سه روز به کار خود پایان داد.

Loading