حرفی از جنس بلور

جوانان داوطلب موسسه تعالي در راستا اهداف موسسه، در سال 86  از مراکز  بيمارستان علي اصغر (ع) - آسايشگاه سالمندان کهريزک - آسايشگاه سالمندان نيکان - بهزيستي معلولين ذهنی وجسمي هفتم تير بازدید نموده است .

در این بازدید ها  اعضای تعالی علاوه بر هم صحبتی با اهالی این مراکز و شنیدن حرف دل های این عزیزان، به شاد کردن اعضای مراکز نام برده در برنامه هایی مناسبتی  پرداختند.

 

شهر رمضان الذی انزل فیه القرآن

جوانان موسسه مردم نهاد تعالی با اقتدا به مولای متقیان حضرت علی علیه السلام در گروه های جداگانه  به دیدار اقشار مختلف جامعه رفته و از ایشان دل جویی کردند.این دیدارها10 صبح روز یکشنبه مورخ 17/6/87 مصادف با  6رمضان به نیت ارزشمند بودن و ارزشمند دیدن همه ی انسان ها انجام شد.بازدید از بیمارستان کودکان سرطانی علی اصغر، خانه سالمندان نیکان، مرکز جانبازان و معلولین امام خمینی (ره) و نیروی انتظامی 164 قائم و همچنین پاکسازی متروی میرداماد از زباله صورت پذیرفت.

 

چشم به در دوختگان...

گروه دیگر از اعضای مجمع موسسه تعالی قصد عزیمت به خانه سالمندان نیکان کردند. پس از تهیه شیرینی به دیدار بزرگانی رفتند که تا چندی پیش همسر، فرزند، ثروت و ...  داشتند و امروز هیچ. تنها چشم به در دوخته اند تا شاید کسی داخل شود و او را به خنده ای پر محبت میهمان کند. دیدار سالمندان تجربه ای است از توانایی، بزرگی و درس های مهر، انسانیت. لذت دیدن خنده های پیرمردی که تو را فرزند خود می خواند و عاشقانه تو را در آغوش می کشد وصف نا شدنی است.

جزیره ی مجنون...

گروهی از جوانان تعالی به جزیره ی جنون رسیدند تا بیت المقدس دیگر به پا کنند در فتح المبین. مجنونانی یافتند نه از دیار لیلی بلکه از خرمشهر و آبادان تا کردستان، مردانی با شرف بر روی تخت خوابیده و بیدارتر از زمین و آسمان ها، مردانی که خنده چاشنی تفنگ صداقتشان است و گلوله های شهامت را با باروت ایمان به هدف های زندگی شلیک می کنند.عزیزانی که بعد از مجروح شدن درس خواندند، کار کردند، نقاشی آموختند و فیلم ساختند در حالی که فقط سر و گردنشان تکان می خورد، تمام وجود مان را از این همه بزرگی و میل به رشد و تعالی به لرزه در آورد. مردانی که  هیچ  نشانی از خشونت نداشتند تجربه ای ناب دیگری در پرونده جوانان تعالی ثبت کردند تا بهتر از پیش ظرفیت ها و توانایی های شان را ببینند و بالفعل کنند.

 

سپاس بر سربازان وطن...

در دیدار دیگر ششم ماه رمضان می توان به بازدید از کلانتری 164 قائم اشاره کرد. جوانان موسسه مردم نهاد تعالی با ارائه کارت های حاوی جملات زیبا، مثبت و تاثیرگذاری از بزرگان اسلام، ایران و جهان  بر آن شدند تا عشق وجودی خود را با سربازان وطن سهیم شوند. این دیدار  چون از درون جوشیده بود بسیار مورد استقبال و شادی اعضای شریف نیروی انتظامی محله شهرک دانشگاه واقع در منطقه 1 قرار گرفت.

 

هفت رنگ عشق

در اسفند ماه 86 جمعی از اعضای موسسه مردم نهاد تعالی به مرکز شهدای هفتم تیر ( ریحانه ) رفته و با رنگ آمیزی حیاط این مرکز موجب شادی و سر زندگی در این مرکز شدند. در این فعالیت اجتماعی، رنگ کردن دیوارهای حیاط، نرده ها، نیمکت ها و... صورت پذیرفت. حاصل این رنگ آمیزی، علاوه بر زیبا شدن فضای آمد و شد این عزیزان، گفتگوهای تاثیرگذار میان معلولین توانای مرکز هفتم تیر(ریحانه) با جوانان و بانوان تعالی بود که شور زندگی را به برکت عشق به خدمت، در طرفین بیش از پیش احیا کرد.

Loading