جشنواره اوقات فراغت

اين برنامه با مديريت اداره ورزش و حوانان استان تهران و اجراي موسسه مردم نهاد تعالي در روز دوشنبه ٢٣ اسفندماه در سالن سعدي برج ميلاد ميزبان ٣٠٠ نفر از  فعالان حوزه اوقات فراغت بود. در اين جشنواره از ٢٠ نهاد اجرايي و ٥٥ سمن دعوت به شركت در جشنواره به عمل امد كه از اين ميان ١٣ نهاد و ٢٢ سمن با شركت در جشنواره عملكرد و برنامه ريزي سالانه خود را به محك داوران گذاشتند .

همچنين از افراد حقيقي و فعال در حوزه اوقات فراغت كه در سالهاي پيش تاثير بارزي در غني سازي اوقات فراغت داشتند دعوت به شركت در اين برنامه شد و از بين افراد شركت كننده نيز با نظر كارشناسي هيئت داوران موثران اين بهش نيز تجليل شدند.

 

 

جشنواره کیش مهر:

این جشنواره در سه بخش اصلی نمایشگاهی و خیابانی در7 و 8 مهر ماه و به مناسبت بزرگ داشت روز مولانا برگزار گردید.

بخش اصلی جشنواره با اجرای علیرضا قربانی و محمد معتمدی و تجلیل از استاد شهرام ناظری، استاد کیخسرو پور ناظری، استاد توفیق سبحانی، استاد ناصر مهدوی، روزبه نعمت الله ای خواننده پاپ و آقای مجید مولانیا آهنگ ساز آلبوم یار مست سالار عقیلی(اشعار مولانا)  برای 1600 نفر به صورت رایگان برگزار گردید.

بخش نمایشگاهی با نمایش مرتبط با حضرت مولانا از استاد شیرچی، استاد سلحشور، عکس های آقای برزویه و...به مدت یک هفته در موسسه بین المللی اکو برگزار شد.

بخش خیابانی شامل گذر مولانا در بوستان هنرمندان بود که  ساخت مصنوعات دستی، نقاشی و مجسمه و ... با موضوع مولانا و به مدت ده روز برگزار شد. در سه روز پایانی بخش خیابانی هنرمندان مختلف به اجرای  موسیقی مقامی و روزبه نعمت اللهی در آخر اشعار حضرت مولانا را خواند.

جشنواره خوراکی ها:

جشنواره فرهنگی سلامتی خوراکی ها به همت جوانان موسسه مردم نهاد تعالی، در تاریخ 28 لغایت 30 آذر ماه 86  برگزار گردید.

این جشنواره در مجموعه فرهنگی پژوهشی سپید وابسته به دانشگاه شهید بهشتی، برگزار شد .  اولین جشنواره خوراکی های تعالی با گردهمایی برخی از رستوران ها،  شرکت های مرتبط با محصولات غذایی،  کافی شاپ ها، نشریات و همچنین نمایشی از توانمندی اقشار مختلف زنان ایرانی در طبخ غذا شکل گرفت.

در این جشنواره غذا های چینی، لبنانی، ایتالیایی و... به مخاطبین ارائه شد. در بخش سلامت نیز علاوه بر برگزاری کارگاه تغذیه سالم ، به طب سنتی و جایگاه عسل در سلامت بدن پرداخته شد، که غرفه های عسل درمانی و مجله درمان گر را می توان از شاخص ترین فعالان در این بخش نام برد. از اهداف جشنواره خوراکی ها می توان به ایجاد فضای شاد و پویا برای اقشار مختلف جامعه، توانمند سازی جوانان و بانوان  اشاره کرد.

از برنامه های جنبی این جشنواره غرفه­هایی از آثار دستی جوانان تعالی و همچنین برگزاری مراسم شب یلدا با حضور دانشجویان، اساتید و هنرمندان بود.  در این مراسم که به مناسبت عید قربان و شب یلدا انجام پذیرفت به اجرای قطعاتی از موسیقی سنتی، شعر خوانی، شرح و توضیح  شب یلداو اجرای مسابقه با جایزه ویژه از رستوران ایتالیایی پرداخته شد و شبی به یادماندنی برای تمامی حاضرین خلق شد. جشنواره فرهنگی سلامتی خوراکی های تعالی باحدود 2500 نفر مخاطب ، پس از سه روز به کار خود پایان داد.

Loading