ParallelImage

دختران فراسو

امروزه بیش از هر زمان دیگری بانوان و دختران در مناطق محروم وحاشیه شهرها با فشارهای روحی مختلفی مواجه هستند و این درحالی است که نقش بدیل بانوان در ثبات و آرامش خانواده و در پی آن جامعه بر کسی پوشیده نیست . شرایط دشوار زندگی، نیازها و مشکلات همه افراد جامعه از یک سو، اهمیت جایگاه و نقش بانوان و دختران در خانواده از سوی دیگر، نگاه ویژه ایی جهت برنامه ریزی برای بهبود کیفی زندگی این گروه از جامعه را ضروری می دارد.

با توجه به نگاه های خاص به دختران در خانواده های منطق کم برخوردار، دختران بیشتر از همه افراد به لحاظ روانی آسیب پذیرند  و برگزاری دوره های متنوع در حوزه سلامت روان برای دختران امروز و مادران فردا، در موسسه تعالی از اهمیت بالایی برخوردار است.

هدف از برگزاری دوره های ویژه دختران:

·         آموزش هدفمند و با کیفیت دوره های آموزشی برای دختران در مناطق کم برخوردار

·         کمک به بهبود سلامت روان دختران در مناطق کم برخوردار

·         آشنا کردن دختران ر مناطق کم برخوردار به روش های خودکنترلی

·         آشنایی با رشد متوازن شخصی و تعالی فردی

·         پیدا کرد مهارت اولیه برای ورود به اجتماع

شرح برگزاری:

 

برگزاری سلسله دوره های مجازی روانشناسی و مهارت های زندگی

این برنامه برای دختران مناطق محروم و حاشیه استان تهران تعریف شده است. دوره دختران فراسو گامی است در جهت کمک به بهبود سلامت روان برای اقشار آسیب پذیر استان تهران که به صورت دوره های مجازی مختلف برگزار می شود.

در هر مرحله کارگاه های مختلفی با موضوع ها و رویکردهای متفاوت روانشناسی و مهارت های زندگی با حضور متخصصین و صاحب نظران برگزار می شود.

بخشی از دختران شرکت کننده در دوره های از خانواده های تحت پوشش آموزشی موسسه تعالی می باشند و تعداد بیشتری از طریق سمن ها، موسسات خیریه و سازمانهای مختلف معرفی می شوند.

در ابتدا و انتهای برگزاری هر دوره به منظور بررسی اثر بخشی دوره ها، تست های ارزیابی با توجه به عناوین و سرفصل های دوره از شرکت کنندگان گرفته وخواهد شد

در کنار برگزاری هر دوره گروهی از دانش آموختگان روانشناسی و یا اعضای با تجربه موسسه تعالی به صورت داوطلبانه قدم به قدم همراه مخاطبین دوره خواهند بود و پشتیبانی و حمایت از شرکت کنندگان را در طول مسیر به عهده خواهند داشت.

دوره مدیریت زندگی با تئوری انتخاب

این دوره برای 40نفر  از دختران 18-25 سال از مناطق کم برخوردار شهرستان های شهرری، شهریار و اسلامشهر و ... برگزار شد

اهداف دوره:

ارتباط بهتر دختران با خویش، توانایی شناخت نیازها، اهداف و خواسته های خود، توانایی مدیریت زندگی در راستای رسیدن به اهداف و خواسته ها، تبدیل رویاها به خواسته و خواسته به داشته

سرفصل های دوره :

عوامل موثر بر کیفیت زندگی، اهمیت عزت نفس در شادمانی و موفقیت، تعیین چشم اندا و هدف گزاری شغلی، راهکارهای بهبود روابط بین فردی، مدیریت تعارض در روابط بین فردی، طراحی زندگی متعادل، تفکر به سبک افراد موفق، رهایی از دغدغه ها و نگراینی ها

نحوه برگزاری:

دختران شرکت کننده به 5 گروه تقسیم شدند و همزمان با شروع دوره در گروه های واتس اپی جداگانه ای به همراه حامیان خود حضور دارند.روزهای دوشنبه و چهارشنبه ساعت 17-18:30 مباحث از طرف مدرس دوره به صورت لایو در گروه اینستاگرامی مخصوص دختران ارائه می شود و در کنار مباحث مطرح شده تمریناتی مانند کتابخوانی و ... برای ارتباط بهتر دختران با مباحث ارائه شده با خود ارائه می گردد.

 

دوره حضوری دختران شهریار و شهرری

همزمان با برگزاری دوره غیر حضوری " مدیریت زندگی با تئوری انتخاب" برای دختران مناطق کم برخوردار، جهت پشتیبانی و بازنگری دوره در 25 مرداد ماه حامیان دوره به شهریار و شهرری رفته و جلسات حضوری را با تعدادی از شرکت کنندگان دوره برگزار کردند.

حامیان و پایشگران دوره ضمن بازدیدی از دختران در جریان حال و هوای ایشان از نزدیک قرار گرفته و به مرور مباحث مطرح شده در کلاس  و همچنین پاسخ به سوالات و ابهامات دختران در خصوص مباحث مطرح شده در جلسات مجازی دوره پرداختند.

Loading