همايش آشنايي با بيماري ايدز

با توجه به لزوم داشتن آگاهی برای بدن سالم و جمعیت جوان جامعه و آسیب های پیش روی آن ها، موسسه مردم نهاد تعالی اقدام به برگزاری اولین همایش خود کرد.اين همايش با هدف آگاه سازي اعضاي مجمع و مخاطیین موسسه با بيماري ايدز، راه هاي پيشگيري و نحوه انتقال آن و همچنين چگونگي ارتباط با بيماران مبتلا به ويروس ايدز در تیر ماه 86 برگزار شد .

 

طب سنتي

به علت استفاده فراوان مردم از داروهای شیمیایی و نداشتن آگاهی لازم از انواع مزاج ها و گیاهان دارویی، جوانان تعالی با همکاري خانه شهرياران جوان منطقه 1در پارک شطرنج برآن شدند تا همایشی جهت آشنایی با طب سنتی در اسفند ماه 86 و ارديبهشت ماه 87 برگزار نمایند.در هر یک از این دو دوره نحوه صحيح استفاده از مواد غذايي، روش هاي درمان طبيعي و خصوصيات چهار گانه و انواع مزاج ها آموزش داده شد. در حاشیه این همایش ها انواع محصولات گیاهی نظیر عرقیجات گیاهی، عسل، سرکه سیب و کتب مرتبط ارائه شد.

 

روانشناسي رنگ

موسسه مردم نهاد تعالی به قصد آگاه سازي اقشار مختلف جامعه در خصوص رنگ ها و تاثیر آن بر زندگی افراد، اقدام به برگزاری همایش روانشناسی رنگ نمود. در این همایش به چگونگی استفاده از لباس ها با رنگ آمیزی متناسب، و نیز چیدمان و رنگ آمیزی منازل و... پرداخته شد. همایش رنگ در مجتمع فرهنگی تهران (سینما ایران) برگزار شد گزارش این برنامه توسط مجله موفقیت تهیه و چاپ  شد.

 

سمينار موج سوم

موسسه مردم نهاد تعالی با همکاری معاونت فرهنگی اجتماعی شهرداری منطقه 3 اقدام به برگزاری  دو دوره آموزشی با عنوان تحول اجتماعی نمود. این دوره 8 ساعته، در مجتمع فرهنگی اجتماعی سئول (ونک ) و با هدف آگاه سازی و تقویت روحیه تلاش و پویایی جوانان، توسط اعضای موسسه تعالی برگزار شد.

در همایش تحول اجتماعی به تشریح کتاب موج سوم نوشته الوین تافلر و تغییرات بشر در طول تاریخ از دیدگاه تافلر، پرداخته شد. همچنین در ادامه با اشاره به موج های عشایری، کشاورزی، صنعتی و موج سوم (تکنولوژی)، به بررسی حوزه های مختلف فرهنگی اجتماعی  در هر عصر  پرداخته شد.

 

سمینار بازتاب انرژی

موسسه مردم نهاد تعالی در تاریخ 16/12/87 سمیناری با عنوان بازتاب انرژی، در شیر خوارگاه آمنه برگزار کرد. این سمینار به بازتاب رفتار هر فرد در زندگی شخصی خود و تاثیر خدمت کردن و انجام عمل خیر و لزوم آن در دنیای امروز پرداخته است.

در سمینار بازتاب انرژی علاوه بر جوانان پور شور تعالی و خانواده ها، تنی چند از مسولان و معاونین پیشگیری بهزیستی استان تهران حضور داشتند.

 

آگاهی در پیوند عاطفی

جوانان تعالی برای بالا بردن سطح آگاهی جامعه در زمینه ازدواج، سمینار "آگاهی در پیوند عاطفی" را برگزار کردند. این سمینار در تاریخ 25 اردیبهشت ماه، 88 در آمفی تاتر شیرخوارگاه آمنه و با همکاری بهزیستی تهران و شهرداری ناحیه 6 منطقه 3 برگزار شد دراین سمینار موضوع های ذیل مطرح گردید.

تشخیص حیطه احساس، افکار، گفتار و اعمال ،تشخیص معیارها، ارزش ها، خواست ها، آرزوها و ایده آل و اولویت بندی آن ها.، جایگاه برقراری رابطه: ریشه های خانوادگی و تاثیر رابطه پدر و مادر ، مراحل سیر رابطه: کیفیت و کمیت ،احساس و افکار مسموم ، وابستگی و همبستگی، اطلاعات حقوقی در رابطه با شرایط ازدواج

 

شفای تن

در نخستین روز خرداد ماه 88، موسسه تعالی سمینار "شفای تن" را برگزار نمود. مدرس این سمینار وعضو موسسه تحقیقات حجامت و طب اسلامی ایران، بررسی عوامل موثر بر سلامت جسم و روان بر اساس مبانی طب اسلامی – سنتی ، سلامت جسم و اصول پیشگیری با منشا تغذیه، اصول کلی درمان با شناخت بیماری و شناخت راه های علاج را توضیح داد.سمینار شفای تن در مجموعه فرهنگی شقایق ستاد مبارزه با مواد مخدر، برگزار شد.

سمینار اثر

در این سمینار به تاثیر رفتار هر کس بر زندگی خود و دیگران اشاره شد. این سمینار در منطقه 9 و در حسینیه امام محمد باقر(ع) در خرداد ماه 89 برگزار کرد.

سمینار خرد تندرستی

این سمینار  با مشارکت  معاونت امور اجتماعی منطقه 1 در سالن ستاره شناسی(شهرداری منطقه یک) به چگونگی استفاده از کیاهان دارویی دز زندگی به جای شربت و قرص و دوا در 17و18 خرداد 89 برگزار گردید.

 

سمینار موسیقی درمانی

سمینار موسیقی  درمانی به تاثیر موسیقی و ایجاد آرامش در زندگی همچنین تاثیر درمانی موسیقی در  سرای محله اوین در پاییز 89 برگزار گردید.

 

سمینار قانون جذب

جوانان موسسه با هدف آشنایی با تکنیک جذب، چگونگی  جذب هر خواسته سمینار قانون جذب را  در فرهنگسرای ارسباران برگزار نمودند.

 

سمینار تکنیک

جوانان موسسه تعالی سمینار تکنیک را برای رسیدن به آرامش و رفع نگرانی های هر روزه و چگونگی تسلط به حال و هوای خود 2/2/90 در مجموعه فرهنگی هنری قلهک برگزار نمودند

 

سمینار آگاهی در رابطه عاطفی

جوانان تعالی بار دیگر جهت  بالا بردن سطح آگاهی جامعه در زمینه ازدواج، سمینار "آگاهی در رابطه عاطفی" را در 25/6/90در مجتمع فرهنگی سئول و  پردیس سینمای قلهک برگزار کردند.

 

سمینار تحلیل رفتار متقابل

این سمینار به شناخت افراد از بخش های مختلف وجودی خود و بررسی احساس و افکار، توضیح کودک،والد ،بالغ و...  در دانشگاه شهید شمسی پور برگزار گردید.

 

سمینار خواسته

داشته های ما برابر خواسته های ما و چگونگی تبدیل خواسته ها به داشته ها موضوع سمینار خواسته بود که در 14/11/90 ودر سالن اجتماعات شهرداری منطقه 2 ، برگزار شد.

 

سمینار تفکر

این سمینار با هدف تفکر صحیح، مدیریت افکار، تفکر سازنده  و غیر سازنده در آبانماه سال 91  در دانشگاه خواجه نصیر طوسی برگزار گردید.

 

سمینار تربیت کودک

در این سمینار دکتر خوش کنش مدیر گروه روانشناسی دانشگاه شهید بهشتی  در این سمینار نکات مهم و موثر در ارتباط با فرزند پروری از بارداری تا مدرسه را در دانشکده  مدیریت پرستاری و مامایی تهران ارائه کردند.

 

سمینار تغذیه و ورزش

این سمینار با هدف آشنایی جوانان با تغذیه مناسب و ورزش همچنین ارتباط آن ها در  آمفی تاتر مجموعه شهربانو منطقه 3 برگزار شد. 

 

سمینار آگاهی لازم برای ازدواج

این سمینار دکتر خوش کنش مدیر گروه روانشناسی به نکات مهم و موثر در ارتباط با فرزند پروری از بارداری تا     مدرسه اشاره کردند این سمینار با  در دانشکده خواجه نصیر تهران برگزار شد.

 

سمینار صلح کودک

در این سمینار ضمن بیان پیمان نامه حقوق کودک از سوی دکتر فروتن نژاد، به ارتباط صحیح بین پدر و مادر با فرزندان پرداخت. سمینار صلح کودک با شمارکت معاونت امور اجتماعی و فرهنگی منطقه 1 و در دانشگاه پیراپزشکی شهید بهشتی برگزار شد.

Loading