احداث حمام و روشویی در شهرری

در این پروژه جوانان موسسه تعالی  درتیرماه سال 90 ، اقدام به ساخت  حمام، سریس بهداشتی و روشویی مشترک برای حدود 10 خانوار مستقر در یکی از باغات حاشیه جنوبی شهر ری کردند، مکانی که تعدادی از خانواده های تحت حمایت موسسه تعالی در آن زندگی کرده و از امکانات اولیه زندگی نیز محروم می باشند.

 

نوسازي مدرسه سعد سلمان

اعضای موسسه مردم نهاد تعالی در سه مرحله اقدام به  نوسازي  مدرسه  سعد سلمان  نمودند. این مدرسه که در مقطع ابتدایی فعالیت می کرد، در شهرستان بکه واقع در حومه  شهريار می باشد. پس از مشخص کردن فضا هایی که می بایست تغییراتی در آن به وجود آورد، اقدام به گچ کاری راهرو، بتونه کاری دیوار های کلاس ها  ورنگ  آميزی  آن  شد و به طور همزمان گروه دیگری از جوانان موسسه به طراحی و رنگ آمیزی دیوار های حیاط مدرسه پرداختند. از نکات قابل توجه در این طرح می توان به شرکت کردن دانش آموزان در مراحل مختلف نظیر سمباده کاری و شستشوی میز و نیمکت ها اشاره کرد. لازم به ذکر است مدیر مدرسه ی رو به تعطیلی سعد سلمان پس از مشاهده این همه شور و عشق استعفای خود را پس گرفت و  فعالیت های خود به مدت 2 سال دیگر از سر گرفت.

 

هفت رنگ عشق

جمعی از اعضای موسسه مردم نهاد تعالی به مرکز شهدای هفتم تیر ( ریحانه ) رفته و با  رنگ آمیزی حیاط این مرکز موجب شادی و سر زندگی در این مرکز شدند.در این فعالیت اجتماعی، رنگ کردن دیوار های حیاط، نرده ها، نیمکت ها و... صورت پذیرفت. حاصل این رنگ آمیزی، علاوه بر زیبا شدن فضای آمد و شد این عزیزان، گفتگوهای تاثیرگذار میان معلولین توانای مرکز هفتم تیر(ریحانه) با جوانان و بانوان تعالی بود که شور زندگی را به برکت عشق به خدمت، در طرفین بیش از پیش احیا کرد.

 

Loading