ParallelImage

جشنواره مربیان مهر، پیشگامان پویایی

امروزه بیشتر از هر زمان دیگری کودکان و نوجوانان در مدارس به فراگیر مطالب درسی تشویق می شوند این در حالی است که فرآیند تربیت و پرورش کودکان و نوجوانان می باید اولویت اصلی مراکز آموزشی باشد.

شرایط دشوار زندگی، نیاز ها و مشکلات همه ی افراد جامعه از یک سو، اهمیت جایگاه و نقش معلمان در تربیت کودکان از سوی دیگر، نیازمند نگاه ویژه و برنامه ریزی جهت بهبود کیفی مربیان می باشد.

موسسه مردم نهاد تعالی از سال 1386 پروژه های مختلف آموزشی و مهارت های زندگی در فضایی شاد برای کودکان و نوجوانان  کم برخوردار برگزار کرده است.

با توجه به تجربه ی برگزاری دوره های آموزشی موسسه تعالی، برای آنكه كودكاني شاد تر، خلاق تر و توانمندتر داشته باشيم، به معلمان و مربیانی شاد، اميدوار، مهرورز و با حال خوب نیاز داريم. پس برآن شدیم برای تعداد مشخصی از معلمان، مربیان مدارس، مهد های کودک، مراکز عام المنفعه کار با کودک و سازمان های مردم نهاد دوره های ویژه ایی برگزار کنیم.

هدف برگزاری

از اهداف این جشنواره می توان به آموزش هدفمند و با کیفیت برای مربیان، بهبود سلامت روحی مربیان و معلمان، آشنا کردن معلمان به روش های خود کنترلی، آشنایی با رشد متوازن شخصی و تعالی فردی، ایجاد فضایی برای معاشرت و گفتگوی معلمان با یکدیگر و اندازه گیری میزان تاثیر معلمان شرکت کننده بر دانش آموزان اشاره کرد.

 

شرح برگزاری

جشنواره مربيان مهر، پيشگامان پويايي گامی است در جهت پرورش مربیان شاد، مسول و آگاه که به مدت 6 ماه و در چهار مرحله، براي 80  نفر از معلمان و مربيان برگزار مي شود.

در هر مرحله کارگاه های مختلف روانشناسی و مهارت های زندگی، هنری و تفریحی با حضور متخصصین و صاحب نظران در زمینه های مختلف برگزار می شود

مربیان منتخب از بهمن ماه تا پایان خرداد در این دوره حضور خواهند داشت.

علاوه بر چهار مرحله آموزش حضوری، متخصصین و داوطلبین موسسه تعالی با معلمان درشبکه های اجتماعی جهت پیگیری ها و تبادل مطالب آموزشی در ارتباط می باشند.

در تمامی مراحل نحوه حضور و مشارکت در شبکه های اجتماعی همچنین فعالیت ها و تمرینات ارزیابی و پایش می شود.

در انتهای دوره گواهی پایان دوره به مربیان اهدا خواهد شد.

Loading