ParallelImage

جشنواره مربیان مهر، پیشگامان پویایی

امروزه بیشتر از هر زمان دیگری کودکان و نوجوانان در مدارس به فراگیر مطالب درسی تشویق می شوند این در حالی است که فرآیند تربیت و پرورش کودکان و نوجوانان می باید اولویت اصلی مراکز آموزشی باشد.

شرایط دشوار زندگی، نیاز ها و مشکلات همه ی افراد جامعه از یک سو، اهمیت جایگاه و نقش معلمان در تربیت کودکان از سوی دیگر، نیازمند نگاه ویژه و برنامه ریزی جهت بهبود کیفی مربیان می باشد.

موسسه مردم نهاد تعالی از سال 1386 پروژه های مختلف آموزشی و مهارت های زندگی در فضایی شاد برای کودکان و نوجوانان  کم برخوردار برگزار کرده است.

با توجه به تجربه ی برگزاری دوره های آموزشی موسسه تعالی، برای آنكه كودكاني شاد تر، خلاق تر و توانمندتر داشته باشيم، به معلمان و مربیانی شاد، اميدوار، مهرورز و با حال خوب نیاز داريم. پس برآن شدیم برای تعداد مشخصی از معلمان، مربیان مدارس، مهد های کودک، مراکز عام المنفعه کار با کودک و سازمان های مردم نهاد دوره های ویژه ایی برگزار کنیم.

هدف برگزاری

از اهداف این جشنواره می توان به آموزش هدفمند و با کیفیت برای مربیان، بهبود سلامت روحی مربیان و معلمان، آشنا کردن معلمان به روش های خود کنترلی، آشنایی با رشد متوازن شخصی و تعالی فردی، ایجاد فضایی برای معاشرت و گفتگوی معلمان با یکدیگر و اندازه گیری میزان تاثیر معلمان شرکت کننده بر دانش آموزان اشاره کرد.

 

شرح برگزاری

جشنواره مربيان مهر، پيشگامان پويايي گامی است در جهت پرورش مربیان شاد، مسول و آگاه که به مدت 6 ماه و در چهار مرحله، براي 80  نفر از معلمان و مربيان برگزار مي شود.

در هر مرحله کارگاه های مختلف روانشناسی و مهارت های زندگی، هنری و تفریحی با حضور متخصصین و صاحب نظران در زمینه های مختلف برگزار می شود

مربیان منتخب از بهمن ماه تا پایان خرداد در این دوره حضور خواهند داشت.

علاوه بر چهار مرحله آموزش حضوری، متخصصین و داوطلبین موسسه تعالی با معلمان درشبکه های اجتماعی جهت پیگیری ها و تبادل مطالب آموزشی در ارتباط می باشند.

در تمامی مراحل نحوه حضور و مشارکت در شبکه های اجتماعی همچنین فعالیت ها و تمرینات ارزیابی و پایش می شود.

در انتهای دوره گواهی پایان دوره به مربیان اهدا خواهد شد.

Picture

 

 

سمینار مجازی مربیان مهر، پیشگامان پویایی

موسسه تعالی، 14 مهر به مناسبت روز جهانی معلم سمینار "مربیان مهر، پیشگامان پویایی" ویژه  معلمان و مربیان سمن ها، خیریه ها و مراکزنگهداری کودکان مناطق کم برخوردار را به صورت مجازی برگزار کرد.

در این سمینار که به صورت لایو ودر فضای اینستاگرام موسسه تعالی برگزار شد دکتر محمود تلخابی عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان و دبیرکارگروه آموزش و پرورش ستاد علوم شناختی معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری  درخصوص"علوم شناختی و زندگی یک معلم" و آقای مجید ابوالقاسمی مشاور و روانشناس بالنی با موضوع" تاثیر عشق و معنا بر سلامت روان" سخنرانی کردند.

دوره تمرینات تعالی ویژه مربیان

 

با توجه به شروع بیماری کرونا و عدم امکان برگزاری برنامه حضوری مربیان مهر به صورت حضوری، برآن شدیم تا از اسفند ماه سال 98 دوره مجازی تمرینات تعالی را برای مربیان مهر برگزار نماییم

اولین دوره تمرینات ویژه مربیان از 26 اسفند 98 شروع شد و در 31خرداد 99 به پایان رسید.در این دوره تعداد 60نفر از مربیان مراکز خیریه و سمن های حوزه کودک و معلمین منطقه 1 حضور داشتند

مربیان شرکت کننده در ابن دوره با برخی از مفاهیم اولیه روانشناسی آشنا شده و با انجام برخی تمرینات به صورت روزانه به تمرین عملی آموزه های خود پرداختند.

شرکت کنندگان این دوره  به 4 گروهچه تقسیم شدند در کنار هر گروه از مربیان دو نفر از از داوطلبین با سابقه به عنوان حامی و پایشگر در کنار ایشان تا انتهای دوره حضور داشتند.   

دوره دوم تمرینات مربیان

 

با توجه به استفبال مربیان عزیز از دوره مجازی برگزار شده و درخواست ایشان مبنی بر برگزاری ادامه این دوره در تابستان 99 مرحله دوم دوره تمرینات تعالی با برگزاری جلسات تصویری آنلاین برای ایشان برگزار شد.

در این دوره مربیان علاوه بر40 مربیانی که دوره قبل را گذرانده بودند تعداد 15نفرمربی جدید نیز حضور داشتند.

این دوره از 5تیر ماه  آغاز شد و در این دوره مربیان در علاوه بر انجام روزانه تمرینات و ارائه آنها در جلسات تصویری مجازی نیز به منظور ارائه مفاهیم در این جلسات و طرح سوالات خود درخصوص تمرینات و مفاهیم حضور یافتند، این دوره در 31 شهریور ماه به پایان رسید.

Loading