ParallelImage

زهیر

نوسنده:  پائولو کوئلیو

مترجم: 

زهیر نام کتابی است که نویسنده مشهور برزیلی پائولو کوئلیو در سال 2005 آن را منتشر کرده است. نام این کتاب به گفته خود وی برگرفته از واژه عربی "الظاهر" است اما در برگردان فارسی با مشورت خود نویسنده نام زهیر بر عنوان کتاب حفظ شد.

پائولو کوئلیو جز آن دسـته از نویسندگانی می بـاشد کـه داسـتـان هـای پر رمز و رازی را نقل می کند. سردرآوردن از داسـتـانهـایش تفکر بسیار می طلبد و بـایـد در مفهوم نوشته هـایش بسیار کلنجـار رفت تـا بـه معنای داسـتـان هـایش رسیـد.
زهیر به عربی یعنی بیش از حد تابناک، مرئی، حاضر، چیزی که نمی‌توان نادیده‌اش گرفت. چیزی یا کسی که وقتی برای اولین بار با آن ارتباط پیدا می‌کنیم، کم کم فکر ما را اشغال می‌کند، تا جایی که نمی‌توانیم به چیز دیگری فکر کنیم. ماجرای این کتاب با ناپدید شدن همسر یک نویسنده که به عنوان خبرنگار جنگی فعالیت می‌کند، آغاز می‌شود.
جسـتجوهـایش او را از آمریکای جنوبی بـه اسپانیا، فرانسه، کرواسی و در نهـایت چشم اندازهـای زیبـای آسیای مرکزی می کشاند. جدا از تمام اینهـا، در راسـتـای این سفرهـای بسیار ماجراجویانه و طولانی، او بـه یک درک عمیق و جدیـدی از طبیعت ذاتی عشق حقیقی، نیروی سرنوشت و آنچه کـه بـه معنی و مفهوم پیروی از ندای قلب اسـت می رسد.
 
Picture

زندگی برازنده من

نوسنده:  کارول.اس. پیرسون، و هیو.کی. مار

مترجم: کاوه نیری

این کتاب حاوی، مؤثرترین راهکارهای تحلیل خویشتن و غنی‌سازی ارتباط با دیگران، و حاوی آزمون خودتحلیل‌گری است.

تمرین‌های کتاب اطلاعاتی را که برای شناخت و به کار گرفتن کهن‌الگوها در زندگی‌تان احتیاج دارید در اختیار شما قرار می‌دهد.

این شناخت به شما کمک می‌کند که حضور، نقش و عملکرد کهن‌الگوها را در زندگی خود درک نمایید. کهن‌الگوهای شما هماهنگ با موقعیت و مرحله‌ای از زندگی که در آن قرار دارید خود را نشان داده و ابراز خواهند کرد.

هدف اصلی کتاب،ایجاد نوعی آگاهی و بیداری درونی است تا خواننده کتاب بتواند با استفاده از این اطلاعات مهم درونی، راه شادکامی و موفقیت زندگی خود را ببیند و دنبال کند. بدون این آگاهی، انسان هویت، ارزش‌های باطنی و راه شادکامی و رضایت زندگی خود را نمی‌شناسد و در نوعی بی‌اطلاعی درونی به سر می‌برد.

هدف دوم این است که به مردم وسیله‌ای بدهیم که با استفاده از آن بتوانند از خود بپرسند: آیا این همان داستانی است که من (ما) واقعا می‌خواهم زندگی کنم؟

 

Picture

 

راز سایه

نویسنده: دبی فورد

مترجم: فرزام حبیبی اصفهانی

کتاب راز سایه در ۱۰ گام متفاوت، داستان زندگی شما را یادآور می‌شود. این کتاب نسبتا کم‌حجم و ساده، نکاتی درباره خودشناسی و واکاوی درونی انسان بیان می‌کند. دبی فورد، در گام اول، شما را با داستانتان آشنا می‌کند. در گام دوم، دستورالعمل بی‌همتایی انسان را یادآور می‌شود. سپس به شما کمک می‌کند که داستان جذاب زندگی‌تان را کشف کنید و شما را به آن نزدیک می‌کند. در دو گام بعدی، کتاب بر اهمیت نیروی وجودی‌تان متمرکز است: نیروی خارق‌العادۀ خودتان را پس‌ بگیرید و از آن برای بهبود کیفیت زندگی خود استفاده کنید. در ادامه، شما را با خودتان آشتی می‌دهد و کمک می‌کند ویژگی‌های منحصربه‌فرد داستان خودتان را بشناسید. در دو گام آخر، شما را به چالش می‌کشد تا داستان‌تان را از بیرون بخوانید و در پایان، از راز سایه رونمایی می‌کند.

دبی فورد به‌صورت هنرمندانه این فرصت را به مخاطب می‌دهد که بخش‌هایی از داستانش را که دوست ندارد، بازنویسی کند. همچنین در مسیر خواندن این کتاب با داستان زندگی افراد مختلفی مواجه می‌شوید. این آشنایی به شما کمک می‌کند که شناخت بهتری درباره داستان خودتان پیدا کنید.

شما با خواندن کتاب راز سایه یاد می‌گیرید که کارگردان داستان زندگی خودتان باشید و آن را به شیوه‌ای تمام کنید که خودتان می‌پسندید. در این کتاب بارها به جملات و نوشته‌های کوتاهی برخورد می‌کنیم که هرکدام خود به‌تنهایی ده‌ها صفحه داستان درونشان پنهان کرده‌اند.

 

Picture

بخواهید تا به شما داده شود

 

نویسنده: استر و جری هیکز

مترجم: محمدامین جندقیان

کتاب " بخواهید تا به شما داده شود" چکیده ای از تمام پاسخ هایی است که استر هیکس در طی بیست سال برگزاری کارگاه های مختلف ارائه داده است. در قلب تمام آموزش های استر هیکس قانون نیرومندی وجود دارد به نام قانون جذب. با مطالعه این کتاب پاسخ بسیاری از پرسش هایتان را خواهید یافت. افق جدیدی پیش روی شما باز خواهد شد.

مهم نیست شرایط فعلی شما به چه صورت است، این کتاب روش های بسیار کارآمدی ارائه خواهد کرد تا بتوانید در تمام جنبه های زندگی تان تغییری بنیادین ایجاد کنید. با خواندن این کتاب متوجه خواهید شد رابطه، سلامتی و ثروت تابع قوانینی است که با فهم درست آن قوانین می توانید زندگیتان را متحول کنید. آموزه های این کتاب همانند شاه کلیدی هستند برای حل مشکلات شما در جنبه های مختلف زندگی تان و همچنین شاه کلیدی برای دستیابی به تمام خواسته هایتان.

 

Picture

 شجاعت

نویسنده: دبی فورد

مترجم: ...

 کتابی برای آموزش روش‌های غلبه بر ترس و به دست آوردن اعتماد به نفس است.

در بریده‌ای از کتاب می‌خوانیم:"هر روز، با صدها انتخاب مواجه می‌شویم، انتخاب‌هایی که یا به ما اعتماد به‌ نفس، قدرت و ارزش می‌دهند، و یا چیزهایی که بیش از همه دوستشان داریم را از ما می‌ستانند.وقتی اعتماد به‌ نفس نداشته باشیم، احساس می‌کنیم شایستگی داشتن آنچه می‌خواهیم، گفتن حقیقت، یا ایجاد آن تغییر زیربنایی را که بنیان آینده ما را متحول می‌سازد، نداریم. وقتی احساس ضعف، بیچارگی و ناتوانی می‌کنیم، قادر نیستیم افکار برخاسته از شکست، منفی بودن و ترس را که سد راه زندگی دلخواه‌ مان هستند، از خود دور کنیم."

در این کتاب خواهید آموخت، آنچه شما را سردرگم نگاه می‌دارد و موجب می‌شود احساس ضعف و ناامیدی کنید، چیزی بیش از پندارهای پوچ گذشته نیست، چیزی بیش از ترس‌هایی (اعم از واقعی یا خیالی) نیست که در ناخودآگاه‌ تان نشخوار می‌شود. خواهید فهمید هر مشکلی که در زندگی مقابل‌تان قرار می‌گیرد، قصد ناتوان ساختن شما را ندارد، بلکه می‌خواهد به شما فرصتی بدهد تا قوی‌تر شوید، شجاع‌تر شوید و با خویشتن متعالی‌تر یا حقیقی‌تان پیوند نزدیک‌تری برقرار کنید. خواهید دید موانعی که در زندگی متحمل شده‌اید، در واقع به شما فرصت‌هایی داده‌اند تا بر آن‌ها غلبه کنید و رشد نمایید. خواهید دید وقتی به زندگی خود می‌نگرید، چیزی که روزی ترس، رنج و ناامیدی بود، به امید، شجاعت و عشق بدل خواهد شد. همچنان که تبدیل به جنگجویی شجاع می‌شوید، خواهید دید که با توان بیشتری ایستادگی می‌کنید. احساس خواهید کرد که می‌توانید با اعتماد به‌نفس و قدرت به جلو حرکت کنید.

 

Picture

 

چهار میثاق

نویسنده: دون میگوئل روییز

مترجم: دل آرا قهرمان

کتاب چهار میثاق با عنوان فرعی، کتاب خرد سرخپوستان تولتک، اثری ماندگار از دون میگوئل روئیز است. در تقدیم نامه‌ى کتاب چهار میثاق آمده است:

تقدیم به حلقه‌ى آتش؛ آنان که این راه را رفته‌اند، آنان که در راهند و آنان که خواهند آمد تا قدم در راه بگذارند.

این کتاب خردنامه‌ى مردمان سرخ است؛ مردمانى آگاه به ذات و خرد آدمى. آن‌ها که تن و روان را از هم گسسته نمى‌پنداشتند و مى‌دانستند هرچه هست در پیوند با مام طبیعت تجلى مى‌یابد. دون میگوئل روئیز، مردى از تبار تولتک ها، بومیانِ امریکاى مرکزى است که با نگارش این کتاب سعى در انتقال مفاهیم والاى انسانى، از نسل‌هاى گذشته به نسل حاضر و آینده را دارد. او سعى کرده با ودیعه گذاشتنِ باورهاى بنیادینى که جهان را پاکتر و روشن‌تر مى‌کند، رویاى مشترک سیاره‌ى زمین را تغییر دهد.

چهار میثاق، سرتاسرحکمت و موعظه است. موعظاتی که برخلاف نصیحت‌های خسته‌کننده، شما را دلزده نخواهد کرد، بلکه برعکس، شما را مشتاق به یادگیری بیشتر می‌کند. دون میگوئل با نشان دادن حقیقت هر آنچه که تا به امروز از سر عادت انجام می‌دادیم، ما را وادار به بازبینی اعمال و رفتارمان می‌کند. با خواندن این کتاب، نگاه جدیدی به همه‌ی رفتارهای روزمره‌تان خواهید داشت و ناخودآگاه برای اصلاح آنها تلاش خواهید کرد.

Picture

 

 هفت عادت مردمان موثر

نویسنده: آر. کاوی

مترجم: لیلا اکبری معلم

 

محبوبترین کتاب نویسنده معروف آمریکایی استفان کاوی است. خود او در مقدمه کتابش میگوید:“قانونهایی جهانی برای سعادت وجود دارد  که در طول تاریخ و در  همه جوامع مشترک است. من این قانون ها را کشف نکرده ام، صرفا شناسایی کرده ام. پیروزی در هر جایی وابسته به هماهنگ بودن با قوانین آنجاست. قانونها ثابت است ولی چگونگی بکارگیری آنها در هر فرد متفاوت است و بسته به ابتکارها و استعدادهای ما دارند.”

نکات پرمحتوای این کتاب چنان  با اقبال بی سابقه‌ای روبرو شد، به نحوی که ظرف مدت کوتاه، چهار میلیون نسخه آن به ۱۲ زبان منتشر گردید و عنوان پرفروش‌ترین کتاب را در سراسر جهان به خود اختصاص داد و سرانجام به عنوان کتاب مرجع مورد استفاده نویسندگان و محققان بسیاری قرار گرفت. مطالب پربار این کتاب سرشار از دانش عملی برای مردمانی است که مایلند کنترل زندگی و کسب و کار خود را به دست گیرند. نکات پرمحتوای آن چنان عمیق و اساسی است که با مطالعه مجدد هر بخش سطح تازه ای از تفکر و ادراک را پدید می‌آورد.  هفت عادت مورد بحث عبارتند از، عامل باشید، به صورت ذهنی، از آخر آغاز کنید، نخست، امور نخست را قرار دهید، به استراتژی برنده-برنده بیندیشید، نخست بخواهید که بفهمید، آنگاه جویای تفاهم باشید، نیروی جمعی ایجاد کنید، اره را تیز کنید.

Picture

 

معجزه کار با آینه 

زندگی خود را در ۲۱ روز بهبود دهید

 

نویسنده:  لوئیز ال هی

مترجم: شهره عبدالهی

در  کتاب "معجزه کار با آینه: زندگی خود را در ۲۱ روز بهبود دهیدلوئیز ال هی، از طریق کار با آینه و با استفاده از برنامه ای بیست و یک روزه، با هدف بهبود روابط شما با خودتان و رسیدن به زندگی ایده آل، به آموزش تکنیک ها و روش هایی برای رهایی از گذشته، کناره گیری از خشم، بهبود روابط، زندگی بدون استرس وپرداخته است.

نویسنده در این کتاب به شما می آموزد که چگونه با نگاه کردن به آینه به‌ سادگی زندگی خود را تغییر دهید.

آینه احساس‌هایی را که شما در مورد خودتان دارید به شما برمی‌گرداند و بلافاصله شما را آگاه می‌کند که کجا مقاومت می‌کنید و کجا پذیرا هستید. به‌ وضوح به شما نشان می‌دهد که اگر می‌خواهید یک زندگی شاد و موفق داشته باشید، کدام فکرهایتان را باید تغییر دهید.

Picture

 

ده راز موفقیت و آرامش درونی

نویسنده: وین دایر

مترجم: مینا امیری

انتشارات: ....

 

کتاب "ده راز موفقیت و آرامش درونی" اثر وین دایر، برای کسانی‌ست که تصمیم دارند مسیر زندگی خود را به سوی موفقیت و آرامش حرکت دهند و زندگی هدفمند و بامعناتری داشته باشند.

نویسنده در این کتاب، به شکلی مشروح ده راه را در قالب برنامه‌ ای روزانه و کاملاً عملی ارائه می‌کند.

دایر درباره این کتاب می‌گوید: این کتاب را نوشتم تا به افراد کمک کنم که احساس ضعف و بی‌کفایتی را از زندگی خود پاک کنند و بتوانند آرامش حقیقی که کلید اصلی موفقیت است را بدست بیاورند. راهکارهای این کتاب را با ذهنی باز و پذیرا گوش بدهید و آن‌ها را عملی کنید.

Picture

 

تله شادمانی

نویسنده: راس هریس

مترجم: علی صاحبی، مهدی اسکندری

انتشارات: سایه سخن

 

شادمانی فقط داشتن احساس خوب نیست ؛اگر چنین بود، افرادی که دچار اعتیاد به مواد مخدر شده‌اند، خوشحال‌ترین انسان‌های روی کره‌ی زمین بودند...

راس هریس در کتاب تله شادمانی در رابطه با خلق یک زندگی ارزشمند صحبت می کند...

اینکه ما چگونه ارزش های زندگی و ارزش های فردی خود را شناسایی کنیم ،تا بتوانیم در راستای اهداف ارزشمند زندگیمان قدم برداریم و در نهایت زندگی غنی و ارزشمندی را برای خودمان خلق کنیم.

Picture

 

چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

نویسنده:  فلورانس اسکاول شین

مترجم: مینا امیری

انتشارات: ...

کتاب «چهار اثر از فلورانس اسکاول شین» نوشته‌ی نقاش، نویسنده و مشاور آمریکایی «فلورانس اسکاول شین» و ترجمه‌ی نویسنده و مترجم صاحب‌نام ایرانی «گیتی خوشدل» است. همان‌طور که از نام کتاب مشخص است، این کتاب مجموعه‌ی چهار نوشته‌ی اسکاول ‌شین است. این چهار عنوان عبارت‌اند از: «بازی زندگی و راه این بازی»، «کلام تو، عصای معجزه‌گر توست!»، «در مخفی توفیق» و «نفوذ کلام».

 زبان اسکاول شین ساده، صمیمی، بی‌تکلف و طنز است؛ ازهمین‌رو به‌راحتی با خواننده ارتباط برقرار می‌کند و در انتقال پیام‌های خود که پرده از حقیقت زندگی بر‌می‌دارد، بسیار موفق بوده است. در بخشی از کتاب «بازی زندگی و راه این بازی» می‌خوانیم: «بیشتر مردم زندگی را پیکار می‌انگارند. اما زندگی پیکار نیست، بازی است. هرچند بدون آگاهی از قانون معنویت نمی‌توان در این بازی برنده شد و پیروز بود و عهد عتیق و عهد جدید، با وضوحی شگفت‌انگیز قواعد این بازی را بیان می‌کنند. عیسی مسیح آموخت که زندگی، بازی بزرگ دادوستد است؛ زیرا آنچه آدمی بکارد، همان را درو خواهد کرد. یعنی هر آنچه از آدمی در سخن یا عمل آشکار شود یا بروز کند، به خود او باز خواهد گشت و هر چه بدهد باز خواهد گرفت

 

 

Picture

 

شفای زندگی

 

نویسنده : ل‍وئ‍ی‍ز ال. هِی

مترجم: گیتی خوشدل

انتشارات: پیکان

کتاب شفای زندگی، اثری نوشته ی ل‍وئ‍ی‍ز ال. هِی است که  روایتی کامل و مستندی واقعی از قدرت ذهن را به شما نشان می دهد. این کتاب علاوه بر درمان و بهبود بیماری های گوناگون در خودسازی و دگرگون ساختن روح و روان شما می تواند بسیار موثر باشد.

مهم‌ترین نکته‌ای که مطالعه‌ی «کتاب شفای زندگی» به خواننده می آموزد، این است که خودتان را دوست داشته باشید و احساس گناه نکنید. نویسنده‌ی این کتاب، معتقد است این کار نه‌تنها به شما قدرت روحی می‌دهد، بلکه از نظر فیزیکی هم به شما سلامتی می‌دهد. برای تبدیل شدن به انسانی که خواستارش هستید، باید کسی شما را تشویق کند. این کتاب دقیقا همین کار را انجام می‌دهد. این کتاب به شما کمک می‌کند افکار محدودکننده را کنار بگذارید، درعوض به خود ایمان داشته باشید، خودتان را ببخشید و بدانید افکار واقعا می‌توانند تجربیات را به‌وجود بیاورند.

Picture

 

جاناتان مرغ دریایی

 

نویسنده: ریچادر باخ

مترجم: مهسا یزدانی

انتشارات: ...

داستان جاناتان مرغ دریایی داستان زندگی یک مرغ دریایی به نام جاناتان لیوینگستون است که دوست ندارد بنا به عادات همیشگی گروه خود زندگی کند. او دوست دارد رها و آزاد باشد و پرواز را به شکلی بهتر و بلندتر تجربه کند.

این داستان، سرشار است از امید، داستان پرواز و رهایی، داستان چگونه دل کندن و پریدن، داستان رها کردن و شکستن تمام عادات. یک داستان نمادین که می‌شود از آن اوج گرفتن و پرواز تا بلندای آسمان را آموخت. این‌که هرگز نباید مایوس شد و دست از تلاش کشید.

Picture

 

شازده کوچولو

 

نویسنده: آنتوان دوسنت اگزوپری

مترجم: مهدیه صادقی

انتشارات: ...

برخی از داستان ها به مرتبه ای می رسند که فرهنگ ساز می شوند و بخشی از فرهنگ بشری را می سازند. شازده کوچولو، یکی از این داستان ها است و به عنوان کتاب قرن فرانسه شناخته شده است. چنین امتیازی نشان می دهد که این کتاب کم حجم، با داستان شاعرانه و سرشار از نماد و استعاره خود، بیش از آن که داستانی ساده باشد،‌ فلسفه ای بزرگ و شگفت را در پشت خود دارد. طی این داستان، سنت اگزوپری به شیوه‌ای سوررئالیستی به بیان فلسفه خود از دوست داشتن و عشق و هستی می‌پردازد و از دیدگاه یک کودک، که از سیارکی به نام ب۶۱۲ آمده، پرسشگر سؤالات بسیاری از آدم‌ها و کارهایشان است.

Picture

 

نیمه تاریک وجود

 

نویسنده: دبی فورد

مترجم:...

انتشارات: ...


هدف اصلی نویسنده در این کتاب دعوت همگان به یکپارچه کردن شخصیت و وجود انسانی و تحول افکار از ناامیدی به روشن‌بینی است. او معتقد است اگر ما متوجه شویم آنچه در زیر لایه آگاهی قرار دارد، فقط افکار و احساسات پردازش نشده است، زخممان التیام خواهد یافت. هنگامی‌که اجازه دهیم بخش‌های سرکوب‌شده وجودمان رو بیایند، می‌توانیم راحت شویم و دوباره با آسودگی نفس بکشیم. هنگامی‌که نقابی را که حساسیت و انسانیت ما را پوشانده است، از چهره برگیریم، با وجود حقیقی خود روبه‌رو خواهیم شد.

کتاب نیمه تاریک وجود را دبی فورد راه حلی می داند برای روبرویی با واقعیت های تاریک درون و تلاش برای درک و مصالحه با آنها. این کتاب  بی نظیر همراه سفر شماست در آشنایی با سایه های وجود و در آغوش گرفتن خود در تمامیت آن.

Picture
Loading