ParallelImage

 

تله شادمانی

نویسنده: راس هریس

مترجم: علی صاحبی، مهدی اسکندری

انتشارات: سایه سخن

 

شادمانی فقط داشتن احساس خوب نیست ؛اگر چنین بود، افرادی که دچار اعتیاد به مواد مخدر شده‌اند، خوشحال‌ترین انسان‌های روی کره‌ی زمین بودند...

راس هریس در کتاب تله شادمانی در رابطه با خلق یک زندگی ارزشمند صحبت می کند...

اینکه ما چگونه ارزش های زندگی و ارزش های فردی خود را شناسایی کنیم ،تا بتوانیم در راستای اهداف ارزشمند زندگیمان قدم برداریم و در نهایت زندگی غنی و ارزشمندی را برای خودمان خلق کنیم.

Picture

 

چهار اثر از فلورانس اسکاول شین

نویسنده:  فلورانس اسکاول شین

مترجم: مینا امیری

انتشارات: ...

کتاب «چهار اثر از فلورانس اسکاول شین» نوشته‌ی نقاش، نویسنده و مشاور آمریکایی «فلورانس اسکاول شین» و ترجمه‌ی نویسنده و مترجم صاحب‌نام ایرانی «گیتی خوشدل» است. همان‌طور که از نام کتاب مشخص است، این کتاب مجموعه‌ی چهار نوشته‌ی اسکاول ‌شین است. این چهار عنوان عبارت‌اند از: «بازی زندگی و راه این بازی»، «کلام تو، عصای معجزه‌گر توست!»، «در مخفی توفیق» و «نفوذ کلام».

 زبان اسکاول شین ساده، صمیمی، بی‌تکلف و طنز است؛ ازهمین‌رو به‌راحتی با خواننده ارتباط برقرار می‌کند و در انتقال پیام‌های خود که پرده از حقیقت زندگی بر‌می‌دارد، بسیار موفق بوده است. در بخشی از کتاب «بازی زندگی و راه این بازی» می‌خوانیم: «بیشتر مردم زندگی را پیکار می‌انگارند. اما زندگی پیکار نیست، بازی است. هرچند بدون آگاهی از قانون معنویت نمی‌توان در این بازی برنده شد و پیروز بود و عهد عتیق و عهد جدید، با وضوحی شگفت‌انگیز قواعد این بازی را بیان می‌کنند. عیسی مسیح آموخت که زندگی، بازی بزرگ دادوستد است؛ زیرا آنچه آدمی بکارد، همان را درو خواهد کرد. یعنی هر آنچه از آدمی در سخن یا عمل آشکار شود یا بروز کند، به خود او باز خواهد گشت و هر چه بدهد باز خواهد گرفت

 

 

Picture

 

شفای زندگی

 

نویسنده : ل‍وئ‍ی‍ز ال. هِی

مترجم: گیتی خوشدل

انتشارات: پیکان

کتاب شفای زندگی، اثری نوشته ی ل‍وئ‍ی‍ز ال. هِی است که  روایتی کامل و مستندی واقعی از قدرت ذهن را به شما نشان می دهد. این کتاب علاوه بر درمان و بهبود بیماری های گوناگون در خودسازی و دگرگون ساختن روح و روان شما می تواند بسیار موثر باشد.

مهم‌ترین نکته‌ای که مطالعه‌ی «کتاب شفای زندگی» به خواننده می آموزد، این است که خودتان را دوست داشته باشید و احساس گناه نکنید. نویسنده‌ی این کتاب، معتقد است این کار نه‌تنها به شما قدرت روحی می‌دهد، بلکه از نظر فیزیکی هم به شما سلامتی می‌دهد. برای تبدیل شدن به انسانی که خواستارش هستید، باید کسی شما را تشویق کند. این کتاب دقیقا همین کار را انجام می‌دهد. این کتاب به شما کمک می‌کند افکار محدودکننده را کنار بگذارید، درعوض به خود ایمان داشته باشید، خودتان را ببخشید و بدانید افکار واقعا می‌توانند تجربیات را به‌وجود بیاورند.

Picture

 

جاناتان مرغ دریایی

 

نویسنده: ریچادر باخ

مترجم: مهسا یزدانی

انتشارات: ...

داستان جاناتان مرغ دریایی داستان زندگی یک مرغ دریایی به نام جاناتان لیوینگستون است که دوست ندارد بنا به عادات همیشگی گروه خود زندگی کند. او دوست دارد رها و آزاد باشد و پرواز را به شکلی بهتر و بلندتر تجربه کند.

این داستان، سرشار است از امید، داستان پرواز و رهایی، داستان چگونه دل کندن و پریدن، داستان رها کردن و شکستن تمام عادات. یک داستان نمادین که می‌شود از آن اوج گرفتن و پرواز تا بلندای آسمان را آموخت. این‌که هرگز نباید مایوس شد و دست از تلاش کشید.

Picture

 

شازده کوچولو

 

نویسنده: آنتوان دوسنت اگزوپری

مترجم: مهدیه صادقی

انتشارات: ...

برخی از داستان ها به مرتبه ای می رسند که فرهنگ ساز می شوند و بخشی از فرهنگ بشری را می سازند. شازده کوچولو، یکی از این داستان ها است و به عنوان کتاب قرن فرانسه شناخته شده است. چنین امتیازی نشان می دهد که این کتاب کم حجم، با داستان شاعرانه و سرشار از نماد و استعاره خود، بیش از آن که داستانی ساده باشد،‌ فلسفه ای بزرگ و شگفت را در پشت خود دارد. طی این داستان، سنت اگزوپری به شیوه‌ای سوررئالیستی به بیان فلسفه خود از دوست داشتن و عشق و هستی می‌پردازد و از دیدگاه یک کودک، که از سیارکی به نام ب۶۱۲ آمده، پرسشگر سؤالات بسیاری از آدم‌ها و کارهایشان است.

Picture

 

نیمه تاریک وجود

 

نویسنده: دبی فورد

مترجم:...

انتشارات: ...


هدف اصلی نویسنده در این کتاب دعوت همگان به یکپارچه کردن شخصیت و وجود انسانی و تحول افکار از ناامیدی به روشن‌بینی است. او معتقد است اگر ما متوجه شویم آنچه در زیر لایه آگاهی قرار دارد، فقط افکار و احساسات پردازش نشده است، زخممان التیام خواهد یافت. هنگامی‌که اجازه دهیم بخش‌های سرکوب‌شده وجودمان رو بیایند، می‌توانیم راحت شویم و دوباره با آسودگی نفس بکشیم. هنگامی‌که نقابی را که حساسیت و انسانیت ما را پوشانده است، از چهره برگیریم، با وجود حقیقی خود روبه‌رو خواهیم شد.

کتاب نیمه تاریک وجود را دبی فورد راه حلی می داند برای روبرویی با واقعیت های تاریک درون و تلاش برای درک و مصالحه با آنها. این کتاب  بی نظیر همراه سفر شماست در آشنایی با سایه های وجود و در آغوش گرفتن خود در تمامیت آن.

Picture
Loading