جشنواره کیش مهر:

این جشنواره در سه بخش اصلی نمایشگاهی و خیابانی در7 و 8 مهر ماه و به مناسبت بزرگ داشت روز مولانا برگزار گردید.

بخش اصلی جشنواره با اجرای علیرضا قربانی و محمد معتمدی و تجلیل از استاد شهرام ناظری، استاد کیخسرو پور ناظری، استاد توفیق سبحانی، استاد ناصر مهدوی، روزبه نعمت الله ای خواننده پاپ و آقای مجید مولانیا آهنگ ساز آلبوم یار مست سالار عقیلی(اشعار مولانا)  برای 1600 نفر به صورت رایگان برگزار گردید.

بخش نمایشگاهی با نمایش مرتبط با حضرت مولانا از استاد شیرچی، استاد سلحشور، عکس های آقای برزویه و...به مدت یک هفته در موسسه بین المللی اکو برگزار شد.

بخش خیابانی شامل گذر مولانا در بوستان هنرمندان بود که  ساخت مصنوعات دستی، نقاشی و مجسمه و ... با موضوع مولانا و به مدت ده روز برگزار شد. در سه روز پایانی بخش خیابانی هنرمندان مختلف به اجرای  موسیقی مقامی و روزبه نعمت اللهی در آخر اشعار حضرت مولانا را خواند.

سرای محله تجریش مهر91

این بزرگداشت در روز تولد مولانا و با هدف آشنایی مردم عامه با اندیشه های این بزرگ،در مهرماه 91 با اجرای موسیقی و مثنوی خوانی برگزارشد.

 

9مهر 1389 اریکه ایرانیان

به مناسبت بزرگ داشت مولانا و برای حمایت آموزشی کودکان تحت پوشش تعالی، اجرای کنسرت حسام الدین سراج در دو سانس با حضور 1600 نفر  در اریکه ایرانیان بر گزار گردید.

 

مهر ماه 86 اردوگاه شهيد چمران:

موسسه مردم نهاد تعالی به مناسبت سال روز تولد مولانا محمد جلال الدین بلخی (درسال مولانا  اعلامی از سوی یونسکو) در 7 مهرماه سال 86 مراسم افطاری برگزار نمود.

این مراسم، با قرائت نی نامه آغاز و سپس بخشی از زندگی نامه  حضرت ایشان به همراه اشعاری از دیوان غزلیات به صورت گروهی خوانده شد.در این برنامه  بخش هایی از اشعار حضرت مولانا به صورت موسیقی پاپ اجرا گردید. لازم به ذکر است در این برنامه مهمانان ویژه ای اعم از بازیگران ، هنرمندان حضور داشتند.

 

آذر 88 اردوگاه شهید باهنر:

این برنامه با همکاری معاونت اجتماعی فرهنگی شهرداری منطقه 1 در اردوگاه شهید باهنر برگزار گردید. در این بزرگ داشت علاوه بر سخنرانی با موضوع مولانا و انسان امروز، اجرای موسیقی سنتی، غزل خوانی موسلانا توسط یک خرد سال، آقای رسول نجفیان نیز اجرای موسیقه و مثنوی خوانی پرداختند.

در حاشیه این برنامه نمایشگاهی از آثارنقاشی مرتبط با مولانا، لباس هایی با طرح خط مولانا و... برگزار گردید.

Loading