ParallelImage
شکرگزاری روزانه

شکرگزاری روزانه

هرچقدر که شکرگزاری را به کار می‌بندید و آن را به عادت زندگی‌تان تبدیل می‌کنید، هر بامداد چنان از خواب برمی‌خیزید که اشتیاق فراوان به زندگی در وجودتان موج می‌زند. شما خود را عاشق زندگی‌تان می‌یابید و همه چیز برای‌تان فراهم می‌شود. شما به سبکیِ یک پَر و شادمان‌تر از هر زمان دیگر خواهید بود. هنگام رویارو شدن با چالش‌ها، می‌دانید که چگونه بر آنها چیره شوید و از آنها پند بگیرید. هر روزتان سرشار از موهبت خواهد بود و با شگفتیِ بیشتری همراه خواهد شد. برای شنیدن شکر گزاری های روزانه با صدای نگین مرتضی، لینک زیر را کلیک کنید.

Image

کار با آینه نگاه کردن عمیق به چشم‌هایتان و تکرار عبارات تأکیدی مثبت مؤثرترین روشی است که لوئیز ال هی پیشنهاد داده تا به ما یاد بدهد خودمان را دوست بداریم و دنیا را جایی امن و دوست‌داشتنی ببینیم. از همان زمانی که او تکرار عبارات تأکیدی را به ما آموخت، کار کردن با آینه را هم به ما هدیه داد. بخش های مختلف کتاب صوتی معجزه کار با آیینه اثر لوییز هی را در صفحه به آدرس ذیل می توانید بشنوید.

تمرین ذهن آگاهی لوییز هی

تمرین ذهن آگاهی لوییز هی

خانم Louise Hay این تمرین ذهن آگاهی را یک روش عالی برای شروع هر روز معرفی می کند. استفاده از این تمرین به عنوان یک عادت روزانه شما را به یک شکرگزاری زیبا دعوت میکند و احساس آرامش، صلح و شادی بیشتری را در شما ایجاد می کند. لحظات خود را سپاس گویید، زندگی و زنده بودن خود را ارج دهید. این تمرین را با صدای آزاده حسینی در لینک زیر می شنوید

لذت در مقابل خوشبختی

لذت در مقابل خوشبختی

آيا براي شما معناي لذت و شادي (خوشبختی) يكسان است؟ در اين ويديو، دكتر روبرت به ما از تفاوت اين دو واژه مي گويد و دليل اهميت تميز دادن آنها را برایمان شرح ميدهد. در اين گفتگو پي مي بريم كه چرا با وجود تفريحات، هيجانات و فعاليت هاي لذت بخش، جامعه عموما شادي و خوشبختي را تجربه نمي كند. كما اينكه با وجود تفريحات لذت بخش، برخي به اعتياد و پوچي مي رسند. اين در حالي است كه فعاليت هايي كه ما را به راستي شاد مي كند، جريان زندگي را برايمان جلوه ميدهد.

به خود عشق بورزیم

به خود عشق بورزیم

وقتي به دنيا اومديم، در پذيرش و صلح و عشق به همه وجودمان بوديم، تمام بدنمان. قبل از اينكه هرگونه قضاوت و نظري از دنياي بيرون بر ذهن و حس ما تاثير بگذاره، ما در ناب ترين تجربه با هستي خود بوديم. حالا با تمام خطوط و كدهايي كه از دنياي بيرون گرفتيم، خودمون رو بيرحمانه قضاوت مي كنيم، من كوتاهم، بلندم، لاغرم، چاق ام، زيبا نيستم، به اندازه كافي زيبا نيستم ... براي صلح و آشتي با وجود خودمان از كجا شروع كنيم؟

تمرین ذهن آگاهی تنفسی

تمرین ذهن آگاهی تنفسی

تمرین ذهن آگاهی، ابزاری مفید است که به شما کمک می کند در لحظه حال زندگی کنید. تمرکزتان را بر روی کارها افزایش می دهد و سبب کاهش استرس، حواس پرتی و افکار منفی در مورد گذشته و آینده می شود. این تمرین توسط مرکز سلامتی دانشگاه هاروارد تهیه و تنظیم شده است و با صدای مریم بیژن زاده می شنوید. لینک این تمرین را در زیر می توانید کلیک کنید

Loading