شانزدهمین دوره ی اردوی کودکان شاد (پسران)

شانزدهیمن دوره کودکان شاد با عنوان" اردوی پسران شاد" از تاریخ ۳۱ مرداد الی ۲ شهریور در اردوگاه شهید آوینی برگزار شد. در این اردو پسران نیازمند آموزش و تحت پوشش موسسه تعالی از منطق چند گانه استان تهران از جمله شهریار ، شهر ری ، اسلامشهر ،.... شرکت کردند .

جوانان داوطلب تعالی در این اردو فضایی برای تجربه شادی، امید، توانایی و حس مردانگی برای این پسران ایجاد کردند. در این اردوی پسرانه ، دامنه آگاهی و شناخت پسرانمان را نسبت به مشاغل موجود در جامعه به خصوص مشاغلی که با وجود ارزشمندی ، کمتر دیده شده اند افزایش دهند. و برای انتخاب شغل آینده بیشتر به استعدادهای درونی خود توجه کنند و  شغلی متناسب با علایق و ارزش های درونی انتخاب کنند.

پانزدهمین دوره ی اردوی کودکان شاد( دختران)

پانزدهمین دوره از کودکان شاد برای دختران نیازمند تحت پوشش آموزشی موسسه تعالی درتاریخهای ۱۷،۱۸،۱۹ مرداد ماه در ۱۳۹۷ در اردوگاه ابوذر برگزارشد.

در  طی این ۳ روز برای دختران و مادران کارگاهها و بازی هایی در راستای تجربه ارزش  و مواجه با خود طراحی شده بود .حدود ۱۰۰ نفر ا ز مناطق شهریار، احمد آباد مستوفی، شهرری،گلابدره در این برنامه شرکت کردند. کارگاه های پانزدهمین دوره  با رویکرد ارزش و شادی طراحی شده اند. هدف از طراحی کارگاه ها و بازی ها  شناخت و درک عمیق تر دختران از توانایی ها ی خود در محیطی شاد و مفرح می باشد.  کارگاه مهارتهای زندگی با هدف تجربه ارزش و شناخت خودبرگزار شد. در این اردو، فرصت هایی برای تجربه خلاقیت، کار تیمی، هیجان و شادی در قالب کارگاه طنز(دابسمش و فوکاهی)، برای دختران در نظر گرفته شد تا بر روی صحنه قرار بگیرند و با ایجاد فضایی شاد،  بتوانند تجربه ای مثبت از اثر گذاری و عزت نفس را تجربه کنند.

چهاردهمین جشنواره کودکان شاد (پسران شاد)

این جشنواره ویژه پسران در مرداد ماه96  تحت پوشش از سن 7 الی15 سال در اردوگاه شهید آوینی لواسان برگزار شد و کارگاه ها و برنامه هایی با هدف ایجاد تفکر خواستن، توانستن برگزار شد. در این اردو که با آماده ساختن گود زورخانه برای پسران آغاز شد شعارها و جمله های تاکیدی ارزشمندی در فضا نصب شده بود تا پسران حاضر در اردو هر لحظه در تجربه ارزش وتوانمندی باشند.

سیزدهمین جشنواره کودکان شاد (دختران شاد)

از آنجایی که پس از گذشت 11سال از برگزاری جشنواره کودکان شادمی گذرد،کودکان تحت پوشش موسسه به دوران نوجوانی رسیده اند و از سیزدهمین جشنواره کودکان شاد، این جشنواره در دو بخش دختران و پسران برگزار شد.

سیزدهمین جشنواره کودکان شاد در تیر ماه 1396 ویژه دختران تحت پوشش از سن 7 الی18 سال در اردوگاه شهید آوینی لواسان برگزار شد و کارگاه ها و برنامه های ویژه ای با هدف ارزشمند بودن و دیدن ویژگی های مثبت و توانمندی های فردی دختران حاضر در جشنواره برگزار شد.

دوازدهمین جشنواره کودکان شاد

دوازدهمین جشنواره کودکان شاد در تیر95 همزمان با عید سعید فطر در اردوگاه شهید آوینی لواسان برگزار شد. 120کودک از شهریار، فرحزاد، احمدآباد و ورامین به همراه مادرانشان در این اردو حضور داشتند.  این اردوی 5 روزه با ارائه آموزش مهارتهای زندگی با هدف افزایش حس شادی، ارزش و امنیت در غالب کارگاه های آموزشی و تفریحی برگزار شد.

یازدهمین جشنواره کودکان شاد

یازدهیم جشنواره کودکان شاد به درخواست معاونت سازمانهای مردم نهاد آموزش و پرورش در شهریور94 برگزار شد. در این جشنواره 300نفر از کودکان کار مشغول به تحصیل در استان تهران به همراه مادرانشان حضور داشتند. این جشنواره در اردوگاه امام علی (ع) کرج برگزار شد. دراین جشنواره علاوه بر برگزاری کارگاه مهارتهای زندگی برای این عزیزان مسابقات فرهنگی و ورزشی و جشن هایی برای کودکان برگزار شد.  دکتر سیاوش شهریور مدیرکل اجتماعی استانداری استان تهران و ... از این جشنواره بازدید داشتند .

دهمین جشنواره کودکان شاد

دهمین جشنواره کودکان شاد در تیرماه سال 94 در اردوگاه مصطفی خمینی دماوند برگزار شد. در این اردو 200نفر از کودکان تحت پوشش موسسه به همراه مادرانشان حضور داشتند. هدف از برگزاري اين دوره، ارائه آموزشهاي مفاهيم زندگي و افزايش حس امنيت و ارزش در قالب كارگاه هاي آموزشي و تفريحي بوده است. كارگاه هاي يوگا، نمايش خلاق ، نمدسازي ،باستان شناسي، شاهنامه خواني ، بازي هاي مهارتي و ... براي كودكان و نوجوانان و كارگاه هاي شمع سازي، يوگاي خنده ، فيلم و ... براي مادران ، نمونه اي از كارگاه هاي برگزار شده در اين اردو بوده است.

نهمین جشنواره کودکان

نهمین جشنواره کودکان شاد در مرداد 93 در اردوگاه امام خمینی لواسان برگزار شد. در این جشنواره 150 نفر از کودکان به همراه 50 نفر از مادرانشان شرکت داشتند. در این جشنواره کودکان وسایل مختلف نظیر، قفسه های چوبی، آبنما و... درست کردند. شب آرزو ها ی نهمین جشنواره کودکان شاد که به دیدن و گفتن آرزو های کودکان اختصاص دارد با حضور هنرمندان مختلف در اردوگاه برگزار شد.

هشتمین جشنواره کودکان شاد

هشتمین جشنواره کودکان شاد با حضور 150 کودک و 50 مادر تحت حمایت موسسه تعالی   از 14  الی 18 در اردوگاه امام خمینی لواسان برگزار گردید. برگزاری کارگاه های تفریحی و مهارتی،  برگزاری جشن و بازیهای گروهی از ویژگی های این جشنواره بود.

هفتمین جشنواره کودکان شاد

در هفتمین جشنواره کودکان شاد ( مرداد ماه سال 91 )در  اردوگاه امام خمینی آبعلی، 200 نفر از کودکان تحت حمایت موسسه تعالی به همراه مادرانشان شرکت کردند. دراین اردو کارگاه هایی اعم از: رباتیک، هنرهای دستی، زبان اسپانیایی و انگلیسی، ورزشی، آشپزی، زیورآلات سازی، نقاشی، سفالگری، کامپیوتر، خیاطی، و...... با هدف تجربه کردن مهارت های مختلف برای شرکت کنندگان برگزار شد.

ششمین جشنواره کودکان شاد

ششمین جشنواره کودکان شاد از پنجم لغایت هشت شهریور سال 90 در اردگاه امام خمینی آبعلی برای کودکان تحت پوشش موسسه تعالی به همراه مادرانشان برگزار شد.

جشنواره کودکان شاد این بار همزمان با روزهای پایانی ماه مبارک رمضان و عید سعید فطر برگزار شد، تا با برگزاری کارگاه های آموزشی متنوع و بازی های مختلف، لحظاتی شاد را برای کودکان و مادرانشان به ارمغان آورد.

پنجمین جشنواره کودکان شاد                                  

این جشنواره در روز های  26-23 شهریور 89 در اردوگاه امام خمینی(ره) (آبعلی) با حضور بیش از 100 نفر از کودکان  و مادران تحت حمایت موسسه  برگزار گردید.

چهارمین جشنواره کودکان شاد 

چهارمین جشنواره کودکان شاد از 5 تا 7 مرداد 89 با حضور بیش از 100 نفراز کودکان و مادران تحت حمایت موسسه در اردو گاه ابوذرآمورش و پرورش منطقه 1 برگزار شد. دراین جشنواره، شب آرزوها با نقاشی کودکان از خواسته ها و آرزو هایشان در روز آخر شکوه خاصی به چهارمین جشنواره کودکان شاد داد.

سومین جشنواره کودکان شاد 

جشنواره کودکان شاد برای سومین سال در شهریور ماه 1988در اردوگاه ابوذر واقع در داراباد تهران برگزار شد. برای اولین بار در این برنامه کودکانی حضور داشتند که توسط جوانان تعالی شناسایی شده بودند وعمدتا از خانواده های نیازمند حاشیه شهر تهران بودند که شاید از مشکلات آموزشی و پرورشی بیشتری  رنج می بردند و شاید برای اولین بار در زندگیشان با چنین فضایی آشنا می شدند و از این امکانات بهره مند می شدند.

دومین جشنواره کودکان شاد

موسسه مردم نهاد تعالی از اول لغایت سوم  شهریور 87  در اردوگاه ابوذر تهران دومین جشنواره آموزشی کودکان شاد  را با حضور 80کودک و 10 مربی برگزار کرد.

این جشنواره که برای دومین سال پیاپی برگزار گردید با استقبال کودکان ومربیان آن ها روبرو شد. پس ازبرآورد نتایج اولین جشنواره کودکان شاد ودریافت بازخورد های مثبت و انرژی بخش از بچه ها و مربیان، موسسه تعالی برآن شد تا برای دومین بار وبا کیفیت بهتر از سال پیش جشنواره آموزشی کودکان شاد را برگزار نماید.

در این جشنواره کارگاه های آموزش مهارت زندگی، آشنایی با طبیعت، لمس حیوانات، کامپیوتر، زبان انگلیسی، سفال و نقاشی در فضایی شاد برگزارشد. این جشنواره برای کودکان  7 تا 13 سال مراکزغیاثوند وضرغامی(بهزیستی تهران) و سپهربم اختصاص داشت. برنامه "یک نیمه شب راه شب" رادیو تهران و شبکه جام جم 2 به پوشش رادیویی و تصویری این جشنواره پرداختند.

نخستین جشنواره کودکان شاد :

موسسه مردم نهاد تعالی به منظور ايجاد فضايي شاد و تاثير گذار براي کودکان بي سرپرست و حمايت از کودکان بم، اقدام به برگزاری جشنواره ای با عنوان کودکان شاد نمود. این جشنواره در تاريخ 8 لغايت 11 شهريور ماه 86 در اردوگاه شهيد چمران، برگزار شد .

دراین جشنواره آموزشی - فرهنگی که 110 کودک از مراکز بهزیستی تهران(غياثوند و ضرغامي ) و موسسه سپهر بم شرکت داشتند، کارگاه های آموزشی نظیر: نقاشی، محیط زیست، سلامت و تندرستی و کاردستی در فضایی شاد، برای این کودکان بر پا شد. بخشی از این جشنواره توسط بخش کودک شبکه جام جم 2 به پوشش تصویری در آمد. مراسم اختتامیه این جشنواره در سالن اجتماعات ورشو با حضور کودکان مراکز، خیرین و آحاد مردم برگزار شد.

Loading