ParallelImage
 
گرگان شهر خاموش
به گرگان رسیدیم. شهر خاموش، هیچ شباهتی به ایام نوروز ، شمال نداشت، اگرچه در گرگان و شهر هاي بين راه هيچ نشاني از سیل و آبگرفتگي نيست اما شهر ها  از رونق مسافران نوروزی بی بهره مانده اند و حتما تاثير نا مطلوبي بر معيشت مردم منطقه دارد.
اولين مكان بازديد، نمایشگاه بین المللی گرگان و محل اسکان تعداد۱۵۰۰ خانواده بود . امنیت ، نظم و ساماندهی نسبتا خوبی در محل دیده مي شد. چادر های هلال احمر در فضایی مسقف برپا شده و نهاد های مختلفی در اين محل حضور دارند.
ورزشگاه شهدای محمد اباد در ٥٢چادر، ۵۰۰ نفر را اسکان داده كه از نظر تهویه هوا وضعیت بهتری دارد. به گفته برخي از مسولين منطقه ، تعداد كشته شده ها بسيار كم است ولي خانه و دام و مزارع اهالي آسيب جدي ديده است. كمك هاي اوليه مردمي از طريق هلال احمر در منطقه توزيع مي شود.
Picture

خواسته هاي ٩٨ ما چيست؟

امسال هم طبق قرار هر ساله در روزهاي پاياني سال دور هم جمع شديم تا با خواسته هاي خودمون و هر آنچه براي سال جديد ميتونه براي ما رضايت و دلشادي به همراه داشته باشه شفاف بشيم.

در آخرين نشست سال ٩٧ ، هر كس براي خود در بخش هاي مختلف زندگي،خانواده دوستان و معاشرين همچنين براي ايران و ايراني ها در سال جديد تصويرسازي كرده، تا با ايمان و عشق براي ساختن سالي پر بار كمر همت ببنديم.

Picture

كارگاه اقدام مشترك

 

اقدام مشترک نام کارگاهی است که معاونت امور بانوان و خانواده رياست جمهوري با همكاري استانداري استان تهران در روزهای پایانی سال ۱۳۹۷ برگزار نمود و همچنان در حال برگزاری است .

این کارگاه به منظور مهارت افزایی برای سازمان هاي مردم نهاد در زمینه پروژه نويسي و جذب سرمایه جهت اجرای پروژه های موسسه ها،طراحی شده است.

اين كارگاه فرصتی خوب و مفید برای پی بردن به نکاتی کلیدی است.ظرافت هایی که شاید برای افراد با تجربه ولی غیر متخصص زمینه پروژه نويسي،پوشیده بماند و نهایتا نتیجه دلخواه کسب نگردد.

فرصت شرکت در این کارگاه در نوبت اول برگزاری برای نماینده ايي از موسسه تعالی نیز فراهم شد . از نكات مورد توجه اين كارگاه داشتن فضایی پویا و اموزنده ، همراه با فعالیت های گروهی مختلفی مي باشد تا شرکت کنندگان در عمل با اهمیت هر موضوع مواجه شوند .

در انتها با مشاركت نماينده هاي سمن هاي مختلف پروژه ايي در نظر گرفته شد تا هم تمرینی برای تعریف یک فعالیت مشترک باشد و هم در طی این روند افراد در حمایت اموزشی هم قرارگیرند.

Picture
Loading