ParallelImage

مفاهیم تعالی پاییز99


با توجه به تجربه چندین ساله موسسه در برگزاری دوره های "مفاهیم تعالی"  و همچنین تجربه 2 ساله برگزاری دوره مجازی تمرینات تعالی اینبار دوره مفاهیم را به صورت مجازی و همزمان با ارائه تمرینات برگزار کردیم.

در اولین دوره مجازی مفاهیم تعالی که به علت استقبال شرکت کنندگان به دو گروه روزهای یکشنبه و دوشنبه تقسیم شد تعداد 60 نفر حضور داشتند  که25% از شرکت کنندگان این دوره از خارج از ایران شرکت کردند.

شرکت کنندگان این دوره به 7 گروه تقسیم شدند و تعداد 14 نفر از داوطلبین موسسه به عنوان حامی و پایشگر تا انتهای دوره در کنار این عزیزان حضور داشتند .

در این دوره  جلسات آنلاین تصویری یک هفته در میان برای هر کدام از گروه ها برگزار شد و مفاهیم مورد نظر در این جلسات ارائه شد و همزمان با ارائه تمرینات شرکت کنندگان به انجام روزانه تمرینات و مطالعه کتاب های معرفی شده پرداختند.

این دوره همزمان با پایان پاییز به اتمام رسید. بازخوردهای شرکت کنندگان این دوره را می توانید در صفحه تجربیات من مشاهده نمایید.

 

Picture

اولین سمینارفراتاک برگزار شد


اولین سیمنار از سلسله برنامه های فراتاک 28 شهریور 99 با موضوع " نقش تعالی فردی در رونق کسب وکار"  در سینما پردیس قلهک، برگزار شد.

در ابتدای این برنامه که با حمایت کمسیون ملی یونسکو برگزار شد، پیام تصویری دکتر امید روشن معاون دبیر کل کمسیون ملی یونسکو ایران پخش شد و در ادامه دکتر دلبر نیروشک ، دکتر رامین سمیع زاده و دکتر محمدرضا صدقیانی فر، در سخنرانی های خود به نقش تعالی فردی در رونق کسب به ویژه در شرایط موجود پرداختند.

Picture

مهربیان مهر، پیشگامان پویایی 


 موسسه تعالی، 14 مهربه مناسبت روز جهانی معلم سمینار "مربیان مهر، پیشگامان پویایی" ویژه مربیان و معلمان سمن ها، خیریه ها و مراکزنگهداری کودکان مناطق کم برخوردار را به صورت مجازی برگزار کرد.

دکتر محمود تلخابی عضو هیات علمی دانشگاه فرهنگیان و دبیرکارگروه آموزش و پرورش ستاد علوم شناختی معاونت علمی و فن آوری ریاست جمهوری  درخصوص"علوم شناختی و زندگی یک معلم" و آقای مجید ابوالقاسمی مشاور و روانشناس بالنی با موضوع" تاثیر عشق و معنا بر سلامت روان" سخنرانی کردند.

Picture

تقدیراز داوطلبین تعالی درهفته تشکل ها


اداره ورزش و جوانان شمیرانات در 25 مرداد به مناسبت هفته تشکل ها و مشارکت های اجتماعی از داوطلبین موسسه تعالی به خاطر فعالیت های اثر گذار و خدمات موسسه تعالی تقدیر به عمل آورد.

در این مراسم که با حضور امید قمی رئیس اداره ورزش و جوانان شمیرانات برگزار شد به نقش ارزشمند سازمانهای مردم نهاد و تشکل ها در ارتقای سطح سلامت جامعه، به ویژه سلامت روان تاکیید شد.

Picture

مفاهیم فاز 2و 3


درادامه دوره های تمرینات برگزار شده شرکت کنندگانی که دوره ها را در فاز 1و 2 با پایان رسانده بودند با یکدیگر ادغام شده و این دوره ترکیبی از تمرینات و  مفاهیم برگزار شد

در این دوره که با حضور 31 نفر برگزار شد 5 جلسه آنلاین تصویری کلی با مدرس دوره و 4 جلسه درون گروهی بین اعضای گروهچه ها برگزار شد تمرینات و مفاهیم بیان شده در این دوره در سطح بالاتری نسبت به دوره های مقدماتی ارائه شد.

شرکت کنندگان این دوره به 5 خانواده 6-7 نفره تقسیم شدند و با توجه به پیشرفته بودن سطح شرکت کنندگان پایشگری دراین دوره در کنار ایشان حضور نداشت و مسئول دوره با کمک سرگروههای دوره ای هر خانواده ارائه گزارشات را پیش بردند.

 

 

Picture

گفتگو با فعالین اجتماعی در لایو اینستاگرام موسسه تعالی


با شیوع پاندمی کوید 19 ، سلسله گفتگو های موسسه تعالی به صورت لایو از پیج اینستاگرام موسسه به آدرس @Taalyngo برگزار شد.

  • این گفتگو ها در روز زمین پاک با محمد درویش کنشگر محیط زیست آغاز شد. درویش به تکرار کار های کوچک و تغییرات بزرگ ااره کرد و گفت انجام دادن کارهایی که به نظر مهم نمی آید، می تواند جهان را از مشکلات پیجیده محیط زیستی رها کند.
  • میهمان دومین گفتگو، الهام فخاری عضو شورای اسلامی شهر تهران در روز روانشناس و مشاوره بود که با اشاره به ایجاد همدلی در شرایط بحران و لزوم توجه به سلامت روان همه مردم شهر به ویژه مدیران و پرسنل شهرداری تاکید کرد.
  • در روز جهانی هلال احمر، با احمد بختیاری و حسام الدین نراقی از اعضای داوطلب هلال احمر گفتگو به صورت لایو انجام شد که علاوه بر تجربه کار داوطلبی در هلال احمر به نحوه مشارکت های اجتماعی در سازمان های مردم نهاد نیز اشاره کرد.
  • ایثار خدادای میهمان دیگر صفحه موسسه تعالی بود که در روز روابط عمومی، به نقش ارتباطات درون سازمانی و برون سازمانی در سازمان های مزدم نهاد اشاره کرد.
  • دلبر نیروشک در گفتگوی زنده موسسه تعالی به نقش فعالیت های اجتماعی در سلامت روان فردی و در نتیجه آرامش اجتماعی پرداخت
  • گفتگو با محمود تلخابی در روز جهانی معلم در زمینه نقش علوم شناختی در زندگی روزمره معلم ها و اهمیت آشنایی آن ها برای رویکرد حل مسله در فضاهای آموزشی صحبت کرد.

تمرینات خرداد 99


دوره تمرینات خرداد فرصت جدیدی بود برای افرادی که تمایل داشتنددر دوره های موسسه تعالی شرکت کنند این دوره با حضور32 نفر از 4قاره دنیا برگزار شد در این دوره شرکت کنندگانی از ایران، ترکیه، آلمان، امریکا و استرالیا حضور داشتند. برگزاری مجازی این دوره فرصتی بود تا شرکت کنندگان فارسی زبان از اقصی نقاط دنیا این فرصت را داشته باشند تا با این دوره همراه شوند.

شرکت کنندگان این دوره به 4 گروه تقسیم شدند و در هر گروه 2 حامی در کنار این عزیزان حضور داشتند و در این دوره نیز جلسات درون گروهی و جلسات کلی با مدرس دوره نیز همزمان با تمرینات برگزار شده فرصتی بود تا مفاهیم ارائه شده در دوره بار دیگر برای ایشان تشریح شود و شرکت کنندگان بتوانند سوالات و ابهامات خود را مطرح نمایند.

 این دوره در پایان شهریور ماه به کار خود پایان داد و 85درصد از شرکت کنندگان دوره را به انتها رساندند.

 
Picture

دوره حضوری برای دختران شهرری و شهریار


همزمان با برگزاری دوره غیر حضوری " مدیریت زندگی با تئوری انتخاب" برای دختران مناطق کم برخوردار که به مدت 3 ماهه به طول کشید، تیم آموزشی موسسه تعالی جلسه ای آموزشی حضوری با رعایت پروتکل های بهداشتی برای دختران مناطق شهریار و شهرری برگزار کرد.

این جلسه ای به مرور مباحث مطرح شده به صورت مجازی، همچنین پرسش و پاسخ و در جریان قرار گرفتن نسبت به شرایط و حال و احوال شرکت کنندگان اختصاص داشت.

Picture

فاز 2 تمرینات تعالی


دوره تمرینات فاز 2 با حضور برخی از شرکت کنندگان دوره اسفند ماه و تعدادی از افرادی که دردوره های گذشته فاز 1 این دوره را به انتها رسانده بودند برگزار شد.

این دوره با حضور  30نفر از ابتدای تیر ماه آغاز شد و  تشکیل گردید . 16% از شرکت کنندگان این دوره از خارج از ایران و کشورهای آلمان، امریکا، و هلند حضور داشتند .

.در این دوره علاوه بر ارائه تمرینات جلساتی آنلاین نیز با حضور مدرس دوره و شرکت کنندگان جهت ... برگزار شد و اعضای گروهچه ها نیز جلساتی با یکدیگر داشتند.

این دوره در 31شهریور 99 به پایان رسید و کلیه شرکت کنندگان موفق شدند دوره را به انتها برسانند و با کلیه تمرینات همراه شوند.

برخی از بازخوردهای شرکت کنندگان در این دوره را می توانید در صفحه تجربیات من مشاهده نمایید.

 
Picture
“ تهیه و توزیع ارزاق، عیدانه 99”
 
با توجه به شیوع ویروس کوید 19، جوانان موسسه مردم نهاد تعالی ، در نیمه اسفند 98 اقدام به جمع آوری حمایت های مردمی و تهیه ارزاق کردند.
 این ارزاق با حضور اعضای داوطلب در موسسه تعالی بسته بندی  و پس از ضدعفونی بسته ها ، در محله های مختلف تهران و حومه بین خانواده های شناسایی شده توزیع شد.

تمرینات اسفند 98


در اسفند ماه سال 98 و همزمان با شیوع بیماری کرونا در ایران، دوره تمرینات تعالی بار دیگر برگزار شد.

این دوره در 22اسفند ماه و با شرکت 44نفر از ایران و برخی دیگر از کشورها منجمله ترکیه، آلمان و امریکا برگزار شد.

در ابتدای  این دوره به تمریناتی در خصوص جمع بندی سال 98و برنامه ریزی برای سال جدید پرداخته شد و ادامه با کتابخوانی و ارائه سایر تمرینات ادامه پیدا کرد. در انتها 70% از شرکت کنندگان موفق شدند دوره را به انتها برسانند و وارد فاز بعدی دوره تمرینات شوند.

برخی از بازخوردهای شرکت کنندگان در این دوره را میتوانید در صفحه تجربه من مشاهده نمایید.

 

سمینار محتوی سازی شبکه های اجتماعی
 
امروزه همه ما بخشی از وقت خود را در فضای مجازی میگذرانیم.  حتما تا کنون به این موضوع  فکر کرده اید که از بین انبوهی از  پیام های متنوع و رنگارنگ ، چطور برخي از مطالب بيشتر و بهتر دیده و یا خوانده  میشود؟
 
موسسه تعالی در راستای رسالت آگاهی رسانی به جامعه، سمینار "تولید محتوا “ را روز جمعه 13دی ماه ، با حضور علاقمندان و فعالان این حوزه، برگزار کرد.
 
سمينار ايده پردازی و تفكر سيستمی
 
جمعه ٤ بهمن ماه ٩٨ روز بين المللی آموزش، سمينار ايده پردازی  و تفكر سيستمی توسط موسسه تعالی برگزار شد. این سمینار درسرای محله داوودیه با ارائه ی آقاي اميد فروتن نژاد به همراه آقای خير آبادي برگزار شد.
مدرس سمینارایده پردازی به مسولیت پذیری اجتماعی هر فرد همچنین لزوم ارائه ایده های خلاق توسط داوطلبات در سازمان های مردم نهاد پرداخت. از دیگرمباحث مطرح شده  استفاده از داده، اطلاعات، دانش و خرد در زندگی بود.
 
 
 
“روز بین‌المللی آموزش”
 پيام مدیرکل یونسکو، به مناسبت
این روز فرصت مناسبی است تا بار دیگر بر اصول بنیادین آموزش تاکید کنیم: نخست اینکه آموزش حق هر انسان و یک کالای عمومی و یک مسئولیت همگانی است؛ دوم اینکه آموزش، قوی‌ترین نیرویی است که برای پیشرفت چشمگیر در زمینۀ سلامت، رشد اقتصادی، شکوفایی توانایی‌های بالقوه و خلاقیت مورد نیاز برای ایجاد جوامع پایدارتر و تاب‌آورتر در دست ماست، و در نهایت اینکه، ما در زمینۀ آموزش به سرعت به یک اقدام جمعی در سطح جهان نیازمند هستیم.
گرگان شهر خاموش

به گرگان رسیدیم. شهر خاموش، هیچ شباهتی به ایام نوروز ، شمال نداشت، اگرچه در گرگان و شهر هاي بين راه هيچ نشاني از سیل و آبگرفتگي نيست اما شهر ها  از رونق مسافران نوروزی بی بهره مانده اند و حتما تاثير نا مطلوبي بر معيشت مردم منطقه دارد.
اولين مكان بازديد، نمایشگاه بین المللی گرگان و محل اسکان تعداد۱۵۰۰ خانواده بود . امنیت ، نظم و ساماندهی نسبتا خوبی در محل دیده مي شد. چادر های هلال احمر در فضایی مسقف برپا شده و نهاد های مختلفی در اين محل حضور دارند.
ورزشگاه شهدای محمد اباد در ٥٢چادر، ۵۰۰ نفر را اسکان داده كه از نظر تهویه هوا وضعیت بهتری دارد. به گفته برخي از مسولين منطقه ، تعداد كشته شده ها بسيار كم است ولي خانه و دام و مزارع اهالي آسيب جدي ديده است. كمك هاي اوليه مردمي از طريق هلال احمر در منطقه توزيع مي شود.
Picture

خواسته هاي ٩٨ ما چيست؟


امسال هم طبق قرار هر ساله در روزهاي پاياني سال دور هم جمع شديم تا با خواسته هاي خودمون و هر آنچه براي سال جديد ميتونه براي ما رضايت و دلشادي به همراه داشته باشه شفاف بشيم.

در آخرين نشست سال ٩٧ ، هر كس براي خود در بخش هاي مختلف زندگي،خانواده دوستان و معاشرين همچنين براي ايران و ايراني ها در سال جديد تصويرسازي كرده، تا با ايمان و عشق براي ساختن سالي پر بار كمر همت ببنديم.

Picture

كارگاه اقدام مشترك


اقدام مشترک نام کارگاهی است که معاونت امور بانوان و خانواده رياست جمهوري با همكاري استانداري استان تهران در روزهای پایانی سال ۱۳۹۷ برگزار نمود و همچنان در حال برگزاری است .

این کارگاه به منظور مهارت افزایی برای سازمان هاي مردم نهاد در زمینه پروژه نويسي و جذب سرمایه جهت اجرای پروژه های موسسه ها،طراحی شده است.

اين كارگاه فرصتی خوب و مفید برای پی بردن به نکاتی کلیدی است.ظرافت هایی که شاید برای افراد با تجربه ولی غیر متخصص زمینه پروژه نويسي،پوشیده بماند و نهایتا نتیجه دلخواه کسب نگردد.

فرصت شرکت در این کارگاه در نوبت اول برگزاری برای نماینده ايي از موسسه تعالی نیز فراهم شد . از نكات مورد توجه اين كارگاه داشتن فضایی پویا و اموزنده ، همراه با فعالیت های گروهی مختلفی مي باشد تا شرکت کنندگان در عمل با اهمیت هر موضوع مواجه شوند .

در انتها با مشاركت نماينده هاي سمن هاي مختلف پروژه ايي در نظر گرفته شد تا هم تمرینی برای تعریف یک فعالیت مشترک باشد و هم در طی این روند افراد در حمایت اموزشی هم قرارگیرند.

Picture
Loading