ParallelImage

 

 

 

 

اعلام و اقدام

 

 

 

 

 

 

واگویه های ذهنی

 

 

 

 

 

تمرین تنفس:

برای آرامش بیشر، دور کردن تنش ها و اضطراب های روزانه از تمرین های تنفسی مختلفی می توان استفاده کرد که برخی از آن را در تصویر مشاهده خواهید کرد.

نفس بکش ... نفس بکش

تمرین های تنفسی: 

برای آرامش بیشر، دور کردن تنش ها و اضطراب های روزانه از تمرین های تنفسی مختلفی می توان استفاده کرد که برخی از آن را در تصویر مشاهده خواهید کرد.

 5 تمرین بایوانرژیک که باعث هوشیاری و تقویت عملکرد روزانه می شوند دیکشنری مریام وبستر بایوانرژی را اینگونه تعریف می کند: "سیتمی متشکل از فیزیوتراپی و روانکاوی که با آزاد کردن انرژی های محبوس شده باعث بهبود شرایط فردی می شود."

این 5 تمرین به شما کمک می کند که مسیری را شروع کنید که بتوانید انرژی خود را در طول روز حفظ و بهینه کنید.

پس از اتمام این تمرینات بیوانرژیک حداقل یک دقیقه به خود استراحت دهید و تجربه خود را از این تمرین درک کنید. این تمرینات را امتحان کنید تا ببینید سطح انرژی شما چگونه تغییر می کند. شاید برای انجام کارهای روتین کامل وقت نداشته باشید. اشکالی ندارد یک یا دو مورد را انتخاب کنید و ببینید چگونه این تمرینات باعث میشوند خلق و خوی شما تغییر کند و روز شما بهبود پیدا کند.

 

 

 

 

پنجره جو - هری

 

 

 

 

نیازها از دیدگاه ویلیام گلسر:

تمرین ذهن آگاهی شبانه:

 

 

خانمLouise Hay این تمرین ذهن آگاهی را یک روش عالی برای پایان هر روز و هنگام خواب معرفی می کند. استفاده از این تمرین به عنوان یک عادت شبانه شما را به یک آرامش زیبا دعوت می کند و احساس آرامش، صلح و شادی بیشتری را در شما ایجاد می کند. لحظات خود را سپاس گویید، زندگی و زنده بودن خود را ارج دهید. این تمرین را با صدای زهرا میکاییل زاده می شنوید .

Picture
Picture

عادت ها و جدول سود و بها:

 

تا حالا شده تو تصمیم گیری هاتون دچار مشکل بشید و نتونید انتخاب درست داشته باشید؟ 
یا اینکه دلتون بخواد عادت های غیرسازندتون رو تشخیص بدید و تغییرش بدید؟
 در این تمرین  با عادت های خودمون آشنا می شویم و یاد می گیریم چگونه  حاضر به ترک عادت های غیر سازنده خود باشیم و جدول سود و بها بهمون کمک میکنه انتخاب ها و تصمیمات بالغانه و هوشیارانه داشته باشیم.

 والد درون:

 

والد درون چیست و چه خصوصیاتی دارد؟ چه مواقعی ما در حالت نفسانی والدمان هستیم؟ این حالت های نفسانی والد را از کجا و از چه اشخاصی آموخته ایم؟ حالت نفسانی والد انواع مختلفی هم دارد؟ جواب این سوالات را با دیدن این کلیپ بیابیم.

Picture
Picture

کودک درون

       

آیا ما درونمان هنوز کودکی داریم؟ کودک درون ما اکنون چه نقشی در زندگیمان دارد؟ آیا الگوهای رفتاری کودک درون می توانند ناسالم باشند؟ این الگوهای ناسالم از کجا آمده اند؟                                                  

                   

 تمرین شکرگزاری

شکر نعمت نعمتت افزون کند     کفر، نعمت از کفت بیرون کند  "مولانا"

                                                               

افکاری که از ذهنمان عبور میکنند و کلامی که از ما جاری می شود آینده ی ما را می سازد. افکار دارای انرژی هستند. بنابراین در سطوحی بالاتر تجربه های زندگی ما را می سازند. ما معمولا فقط فکر می کنیم ولی توجه نمی کنیم که به چه چیزی واقعا در حال فکر کردن هستیم. معمولا به قدرت افکار و احساس توجهی نمی کنیم. بارها شنیده ایم که: هر چه بکاریم همان را برداشت می کنیم. پس چه بهتر که لحظه هایمان را با شکرگزاری سرشار کنیم و بذر شکرگزاری را هر روز بکاریم تا از همان نوع را نیز برداشت کنیم.

                                         انديشه ات جايي رود              وانگه تو را، آنجا برد       "مولانا"                                          

هر روز يك صفحه ی آ٤ به طور کامل شکر بگویید و بنویسید. شکرگزاری می تواند تکراری باشد و یا نو. میتواند درباره موارد مهم باشد و یا کم اهمیت و یا هر صورت دیگری. مهم است که شکرگزاری به صورت کتبی و با دستخط باشد. مهم است حين شكرگزاري به فكرها و نظرات مثبت و قوي و حس هاي خوبتون در آن موارد، انتخاب ها، واكنش ها، تصميم ها و رفتارهاتون توجه كنيد و سپاسگزار باشيد. مهم است حتي اگر غر و شكايت و نارضايتي هم براتون حضور پيدا مي كند ببينيد، اذعان كنيد، لبخند  بزنيد و به كار شكرگزاري ادامه بدهيد. مهم است که شکرگزاری درباره همه بخشهای زندگی باشد (به چرخه ۸ بخش زندگی رجوع کنید). سطح انرژي بدن با تغيير زاويه ديد انسان، متفاوت ميشود. بعد از نوشتن شكرگزاري و در واقع بعد از تغيير زاويه ديد، ما همان فرد قبل، با همان طول موج و فركانس نيستيم.

 

برای گوش دادن به فایل های شکرگزاری روزانه می توانید بر روی  "شکر گزاری روزانه " کلیک کنید.

 

Picture
Picture

تمرین چرخ زندگی ( 8 بخش)

همانطور که در تصویر مشاهده میکنید محيط دايره ٨ بخش زندگی كه شماره ١٠٠ را نشان میدهد، اوج خواسته ها، آرزو، کمال و ايده آل هاي ماست. مركز دايره كه تعالي در آن نقطه نوشته شده است، نقطه صفر، شروع  و سطح اوليه زندگي ما است. آنجایی كه نقطه صفر و شروع امكانات كودكي ما بوده است.

نقطه صفر براي آدمهاي مختلف کاملا متفاوت است. حتي اگر خواهر و برادر باشيم و در يک خانه بزرگ شده باشیم، باز هم تجربيات ابتدايي و باورهامون در سال هاي كودكي متفاوت بوده است. نظرات متفاوت به مسائل داريم. توقعاتمون متفاوت است. قضاوت هامون، سطح احساسي بودن يا عقلاني بودن، جدي بودن يا شوخ بودن، سليقه ها، توانائي و استعدادها و به طور کلی مدل هامون متفاوتند. به عبارت دیگر چون زاويه ديد ما با هم به موضوعات فرق ميكند، بنابراين مدل شخصيتي، فكري، حسي و رفتاري ما هم فرق خواهد كرد و آدم هاي متفاوتي هستيم.

نگاهی به چرخ زندگیتان بیندازید و چرخ زندگیتان را رسم کنید. بين نقطة صفر تا ١٠٠، الان در حال حاضر در هر بخش زندگی کجا هستید؟ 

آیا می دانید نقاط قوت و سازنده و پیش برنده شخصیتی شما چه مواردی هستند؟ نقاط ضعف و مانع ها و اختلال های شما چه مواردی هستند؟ در هر بخش چند درصد رضایت دارید؟ به هر كدام از ٨ بخش كه درصد بدهيد و نقطه ها را به هم وصل كنيد چرخ زندگیتون چگونه میشود؟ آیا گرد و قبراق و چابك و تند و فرز می شود (در حال تعادل و سلامت است؟) و يا كج و كوله و معوج  و جلو نرو؟

وقتي به ٨ بخش زندگیتون نگاه مي كنيد، از خودتون بپرسید كه حالتون چطوره؟ حال نقطه صفر زندگيتون، وضع امكانات و باورها و حس هاتون چطور بوده؟ وقتی به دستاوردها و خالي ها، ضعف ها و نيروها و در ۸ بخش نگاه می کنید آیا غصه تون ميگيره؟ آیا پشیمان می شوید و يا هيجان زده؟ راضي يا ناراضي؟ متوقع يا سرخورده؟ در بد كردن خودتون يا ديگران می روید؟ و یا در نااميدي، تكبر، غرور؟ چه باور و نظر و اعتقاد هايي در ٨ بخش داريد؟ در هر بخشي ۳ جمله اي كه سريع و بي فكر بر زبانتان جاري مي شود را براي خودتان يادداشت كنيد و ببينيد چه باورها، عقايد احساس، و افکاری در درونتون در جريانه؟ آیا همه ی آنها براتون موثر و سودمند است؟ چه افکاری و چه نگاهی کمکتون میکنه؟ چه حس هایی، شما رو به پیش میبرند؟ کدام ها، شما را نگه میدارند و قفلتون میکنند؟ سنگین می شوید و منقبض و غیرفعال؟

آگاه هستید که خودتون همه ی این موارد را انتخاب کردین؟! يک روزي، يک جايي، بنا به دلایلی آنها را انتخاب کردید. در اون زمان حتما براتون موثر بودند ولي شايد الان بعضي از آنها نياز به بازبيني داشته باشند، نياز به تغيير...

 

بین گله وحشی کرونا، نمیتوان زندگی معمول را داشت. اما اگر بخواهید می توانید شاد باشید و تاثیرگذار. در واقع، اگرچه ما نمی توانیم وقایع دنیای بیرون را تغییر دهیم، اما همیشه می توانیم چشم انداز را تغییر دهیم. آفرینشگر درون، کمکمان میکند.

ما به کمک چرخه ی زندگی مان در ۸ بخش می توانیم به الگوها و عادت های ( احساسی و فکری ) غیرسازنده خود در هر بخش آگاه شویم و آنها را در هم بشکنیم و بجای رفتارهای غیرسازنده، افکار و احساس و کنش سازنده را جایگزین کنیم. شناخت نسبت به اندرونی های شخصی انسانی مان، در ۸ بخش چرخ زندگی، ما را قادر به مدیریت کنش و واکنش هایمان میسازد.

 

Loading