ParallelImage

موسسه تعالی ازسال ۱۳۸۶با برگزاری دوره "مفاهیم تعالی" گامی موثردر جهت ارتقاء سطح کیفی زندگی و سلامت روان بخشی از جوانان جامعه آغاز کرد.

در این دوره ها که با هدف آشنایی بیشتر با خویشتن خویش و شناخت ابعاد مختلف زندگی و ارتباط موثر با خود و پیرامون (خود، خانواده، اجتماع) برگزار شده است بیش از ۳۵۰۰ نفر تا کنون شرکت داشته اند که نیمی از این افراد علاوه بر شرکت در دوره ها، وارد فعالیت های اجتماعی و خیرخواهانه موسسه نیز شده و به تمرین عملی آموزه های خود در بستر فعالیت داوطلبانه پرداخته اند.

اکنون با توجه به شرایط پیش آمده بیماری کوید ۱۹ و پراکندگی جغرافیایی مخاطبان این دوره بر آن شدیم تا دوره "مفاهیم تعالی" را به صورت مجازی و با برگزاری جلسات آنلاین تصویری برگزار کنیم. این دوره ها شامل دو بخش جلسات کلاسی و تمرینات می باشد.

Picture

چه مفاهیمی در این دوره ارائه می شود؟

مفاهیمی از قبیل چرخه زندگی، کودک، والد و بالغ، تاثیر احساسات بر بدن، جدول سود و بها، نیازهای اولیه انسانی و مثلث کارپمن و ... در این دوره ارائه می شود. در کنار مفاهیم ارائه شده شرکت کنندگان به صورت روزانه تمریناتی را در راستای مفاهیم ارائه شده نیز انجام می دهند. تعدادی از تمرینات در صفحه ی "نمونه تمرینات" آورده شده است.

این دوره ها به صورت فصلی  برگزار می شود و در صورتی که شرکت کنندگان دوره را به اتمام برسانند، می توانند وارد دوره هاي تكميلي مفاهيم تعالي شوند.

 شرکت کنندگان دوره ها در صورت تمایل پس از اتمام فاز اول "مفاهیم تعالی" می توانند وارد فعالیت های داوطلبانه موسسه نیز شوند که توضیحات آن در بخش فعالیت های اجتماعی ارائه شده است. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص دوره های آتی "مفاهیم تعالی" به بخش دوره های آینده رجوع کنید.

  تمرینات چیست؟

"تمرینات تعالی" خود دوره مستقلی می باشد که از سال ۱۳۹۶ با توجه به درخواست شرکت کنندگان دوره های تعالی به جهت ارتباط مستمر با مفاهیم آموزش دیده شده شروع شده است. در این دوره شرکت کنندگان با انجام تمرینات عملی روزانه و مستمر سعی در شناخت بهتری از خود و ایجاد عادات سازنده ای در نظاره گری به خود و رفتارها و باورها در طول روز دارند.

اکنون دوره های " مفاهیم تعالی" برگزار شده ترکیبی از هر دو دوره مفاهیم و تمرینات می باشد.

 

نحوه برگزاری دوره مفاهیم تعالی:

این دوره شامل دو بخش جلسات کلاسی آنلاین تصویری و انجام و ارائه گزارش تمرینات می باشد

این در این دوره يك گروه اصلي در یکی از پیام رسان های اجتماعی ( واتس اپ) تشکیل می شود  که شامل تمامي افراد شركت كننده در دوره، مدرس دوره، حامیان و پایشگران می باشد.

مدرس دوره  برخی از مباحث را در جلسه تصویری مطرح کرده و به پرسش ها پاسخ می دهد و در گروه واتساپی تمرین هایی مطرح می شود که شرکت کنندگان آن را انجام داده و گزارش انجام را ارسال می کنند.

گروه اصلی به  منظور حمایت بهتر از شرکت کنندگان و کمک به درک بهتر مطالب مطرح شده به گروه های كوچك تقسیم می شود و درهر گروه کوچک(گروهچه)  یک یا دونفر به عنوان پايشگر و حامی، در كنار شركت كنندگان دوره حضور دارد.

پایشگر: فردی با تجربه در زمینه ی انجام تمرینات است که به صورت داوطلبانه به عنوان حامی، ناظر و تایید کننده گزارش تمرینات درهر گروه حضور دارد. 

محتوای دوره، مفاهیم و تمرینات:

مفاهیم : چرخه زندگی، کودک، والد و بالغ، تاثیر احساسات بر بدن ، جدول سودو بها و نیازهای اولیه ویلیام گلسر و ... 

تمرینات: تمرینات و مطالعه کتاب هایی  که شاید هر کدام از ما قبلا در كتاب ها يا گروه ها ی مختلف با آنها برخورد داشته ایم و قرار است.

اینبار در یک برنامه گروهی منظم و منسجم به صورت روزانه و با پيگيری و همراهی جمعي انجام دهیم. عمق و گستره ای كه هرفرد در پایان انجام هر تمرین تجربه می کند با کیفیت انجام تمرینات و میزان هوشمندی فرد، موقعيت زندگی، ميزان خواست واراده و حاضربودن و انتخاب خودش ارتباط مستقیم دارد.

 

 

 

ParallelImage
Loading